Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

24. septembra 2019

Gitaru zosnulého speváka B.B. Kinga vydražili za 280.000 dolárovB. B. King, archívne foto.Zdieľať
B. B. King, archívne foto. Foto: TASR/AP
Jackson 24. septembra (TASR) - Za 280.000 dolárov vydražili elektroakustickú gitaru, ktorú dostal k svojim 80. narodeninám zosnulý B.B. King. Dražba artefaktov z pozostalosti tohto amerického bluesového speváka a skladateľa sa konala v sobotu v Los Angeles.


King podľa aukčného domu Julien's Auctions často používal daný čierny prototyp Gibsonu ES-345 - jednej z niekoľkých gitár, ktoré hudobník nazýval "Lucille". Hovorkyňa aukčného domu, ktorú v noci na utorok citovala tlačová agentúra AP, uviedla, že kupca hudobného nástroja si praje zostať v anonymite.

Julien's Auctions pred dražbou odhadol hodnotu gitary na 80.000 až 100.000 dolárov. Hlavica gitary nesie perleťový nápis "B.B. King 80" a symbol koruny, ako aj podpis umelca na zadnej strane. Spoločnosť Gibson venovala Kingovi túto gitaru ako dar.

V dražbe bolo viac než 550 predmetov z Kingovej pozostalosti. Celkový zisk zo sobotňajšej dražby predstavuje 1,3 milióna dolárov, pričom sa predali Kingove rozličné ocenenia, fotografie, pasy, batožina, šperky, oblečenie, audiotechnika, raritné platne a ďalšie gitary.

Tento 15-násobný držiteľ ceny Grammy zomrel v máji 2015 v Las Vegas ako 89-ročný. Pochovaný je pri vlastnom múzeu v malom meste Indianola v rodnom štáte Mississippi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri výbere jazdeného auta je vhodné trvať na testovacej jazde
<< predchádzajúci článok
NEVŠEDNÉ: Žena objavila vo svojej kuchyni dielo renesančného maliara

Gitaru zosnulého speváka B.B. Kinga vydražili za 280.000 dolárov - diskusné fórum čitateľov