Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. mája 2020

Globálny turizmus v tomto roku poriadne utrpí, pravdepodobne klesne až o 70 percentGlobálny turizmus v tomto roku pravdepodobne oslabí až o 70 percent. Povedal to generálny tajomník Svetovej organizácie turizmu Zurab Pololikashvili. Uviedol, že pôjde o najväčší pokles od roku 1950, odkedy ...Zdieľať
gettyimages 1165263782 676x451 28.5.2020  - Globálny turizmus v tomto roku pravdepodobne oslabí až o 70 percent. Povedal to generálny tajomník Svetovej organizácie turizmu Zurab Pololikashvili. Uviedol, že pôjde o najväčší pokles od roku 1950, odkedy sú k dispozícii záznamy. Oslabenie tohto podnikania by mohlo vo svete ohroziť 110-miliónov pracovných miest, konštatoval Pololikashvili.

Bude sa cestovať menejDodal pritom, že nastať by mohla konjunktúra cestovania do vidieckych oblastí, ale turizmus do zvyčajne žiadaných destinácií klesne.

Informuje o tom portál cnbc.com, ktorý cituje vyjadrenia šéfa Svetovej organizácie turizmu pre denník Handelsblatt.

Všetko bude záležať od otvorenia hraníc


Odhad, podľa ktorého sa globálny turizmus zmenší o 70 percent, je založený na predpoklade, že krajiny začnú otvárať svoje hranice v auguste.

Zdá sa síce, že väčšina európskych krajín smeruje k povoleniu medzinárodného cestovania na začiatku leta, ale krajiny v iných regiónoch, vrátane Severnej a Južnej Ameriky, stále zápasia s nekontrolovanou epidémiou a ich hranice zostávajú zatvorené.

 
Zdroj: Webnoviny.sk - Globálny turizmus v tomto roku poriadne utrpí, pravdepodobne klesne až o 70 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krajiny V4 rokovali o skúsenostiach s pandémiou Covid-19, vyzdvihli najmä civilno-vojenskú spoluprácu
<< predchádzajúci článok
Francúzski poslanci schválili kontroverznú aplikáciu StopCovid, ktorá bude monitorovať kontakty používateľov

Globálny turizmus v tomto roku poriadne utrpí, pravdepodobne klesne až o 70 percent - diskusné fórum čitateľov