Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. mája 2020

Francúzski poslanci schválili kontroverznú aplikáciu StopCovid, ktorá bude monitorovať kontakty používateľovDolná komora francúzskeho parlamentu v stredu schválila aplikáciu na monitorovanie kontaktov používateľov s cieľom predísť šíreniu koronavírusu. Aplikácia StopCovid však ...Zdieľať
dd 1 676x450 28.5.2020 (Webnoviny.sk) - Dolná komora francúzskeho parlamentu v stredu schválila aplikáciu na monitorovanie kontaktov používateľov s cieľom predísť šíreniu koronavírusu. Aplikácia StopCovid však vyvolala ostrú verejnú debatu pre možné zasahovanie do súkromia používateľov.


Poslanci Národného zhromaždenia, kde má väčšinu centristická strana prezidenta Emmanuela Macrona, podporili aplikáciu v pomere hlasov 338 ku 215.

Následne prešla aj v Senáte, hornej komore parlamentu. Hlasovania vydláždili cestu sprístupneniu aplikácie pre používateľov na dobrovoľnej báze od pondelka.

Viac k téme Koronavírus


Francúzska aplikácia využíva technológiu Bluetooth na mobilných telefónoch na vyhľadávanie osôb, ktoré sa dostanú do blízkeho kontaktu s nakazenými.

Používateľov informuje o potenciálnom vystavení sa nákaze, aby sa mohli izolovať. Anonymné dáta bude zálohovať vo vládnej databáze 14 dní, než ich vymaže.

Vláda tvrdí, že aplikácia je bezpečná a neporušuje práva na ochranu súkromia. Občianskoprávne skupiny sa však obávajú, že by mohla byť zneužitá na sledovanie osôb.


Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzski poslanci schválili kontroverznú aplikáciu StopCovid, ktorá bude monitorovať kontakty používateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Globálny turizmus v tomto roku poriadne utrpí, pravdepodobne klesne až o 70 percent
<< predchádzajúci článok
Bezplatná preprava pre deti, žiakov a študentov bude obnovená

Francúzski poslanci schválili kontroverznú aplikáciu StopCovid, ktorá bude monitorovať kontakty používateľov - diskusné fórum čitateľov