29. júna 2018

Golf: Národné tituly na MSR na rany Bolčíkovej a Machovi

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Hrubá Borša 29. júna (TASR) - Na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v golfe na rany T.O.B. BMW Slovak Amateur Championship 2018 sa majsterkou Slovenska stala Anika Bolčíková s výsledkami 73, 71, 74 a 72. Majstrom SR sa stal Pavol Mach (77, 73, 68, 73).

Slovenská rebríčková jednotka Natália Hečková (70, 73, 74, 74) svoje prvenstvo v poslednom hracom dni neudržala a o jednu ranu skončila na druhom mieste. Tretie miesto v medzinárodnom hodnotení získala Češka Tereza Melecká po skóre 70, 72, 77 a 74. V národnom hodnotení sa na treťom mieste umiestnila Katarína Drocárová (74, 75, 76, 70). V mužskej medzinárodnej kategórii neobsadil pódiové umiestnenie žiaden Slovák.

Víťazom sa stal nemecký hráč Ferdinand Müller (71, 70, 71, 74), druhú priečku získal Čech Ondřej Melichar (69, 69, 73, 77), tretiu pozíciu obsadil golfista z Rakúska, Oliver Rath (68, 75, 73, 77). V národnej kategórii zvíťazil Pavol Mach (77, 73, 68, 73), ktorý celkovo obsadil štvrtú priečku. Striebornú medailu získal Michal Brezovský. Ten sa v celkovom hodnotení umiestnil na 16. priečke. Z celkového 17. miesta sa v národnej kategórii tretí umiestnil Branislav Lúčanský (70, 77, 75, 79).