Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

27. júla 2020

Google mal zneužiť osobné údaje miliónov Austrálčanov, krajina ženie firmu pred súdAustrálska komisia pre hospodársku súťaž a ochranu spotrebiteľov (ACCC) ženie pred súd spoločnosť Google, ktorú obvinila zo zneužitia osobných údajov majiteľov účtov. Predstavitelia ACCC uviedli, že ...Zdieľať
google 676x433 27.7.2020  - Austrálska komisia pre hospodársku súťaž a ochranu spotrebiteľov (ACCC) ženie pred súd spoločnosť Google, ktorú obvinila zo zneužitia osobných údajov majiteľov účtov. Predstavitelia ACCC uviedli, že firma "uviedla do omylu" milióny Austrálčanov, aby získala ich súhlas a viac osobných informácií, ktoré Google zhromažďuje o internetovej aktivite s cieľom prispôsobiť reklamu pre používateľov.


Google v roku 2016 začal na prispôsobenie reklamy kombinovať osobné údaje používateľov z ich účtov na tejto platforme s informáciami z činností zo stránok, ktoré nepatria Googlu, no využívajú technológie firmy. "Tvrdíme, že spoločnosť Google nezískala výslovný súhlas zákazníkov na vykonanie tohto kroku," povedal zástupca ACCC Rod Sims.

Google vyhlásil, že na vyšetrovaní plne spolupracoval s ACCC a uviedol, že majiteľov účtov požiadal o súhlas prostredníctvom "významných a zrozumiteľných upozornení". "Dôrazne nesúhlasíme s ich obvineniami a budeme brániť náš postoj," reagovali predstavitelia Googlu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Google mal zneužiť osobné údaje miliónov Austrálčanov, krajina ženie firmu pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Garmin funguje po rozsiahlom výpadku v obmedzenom režime, spoločnosť postupne obnovuje služby
<< predchádzajúci článok
Zomrel Kansai Yamamoto, módny návrhár a výrobca kostýmov Davida Bowieho

Google mal zneužiť osobné údaje miliónov Austrálčanov, krajina ženie firmu pred súd - diskusné fórum čitateľov