Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2012

Gréci zaútočili na ekonóma, ktorý rokuje o pomoci AténamPopredný nemecký ekonóm, ktorý má na starosti vyjednávanie o finančnej pomoci Aténam, sa stal terčom útoku gréckych extrémistov. Horst Reichenbach šéfuje takzvanej Pracovnej skupine pre ...Zdieľať
bez nazvu BERLÍN 16. mája (WEBNOVINY) - Popredný nemecký ekonóm, ktorý má na starosti vyjednávanie o finančnej pomoci Aténam, sa stal terčom útoku gréckych extrémistov.


Horst Reichenbach šéfuje takzvanej Pracovnej skupine pre Grécko, čo je neformálny orgán Európskej únie, ktorého hlavnou úlohou je rokovanie s gréckymi predstaviteľmi o podmienkach poskytovania záchranných pôžičiek.

Útočníci najskôr podpálili jeho auto a potom na stenu jeho domu nasprejovali hanlivý nápis. Útok na Reichenbacha odsúdila aj Európska komisia.

K incidentu sa prihlásila krajne ľavicová grécka organizácia Priatelia Loukánikosa. Anarchisti si pomenovanie zvolili podľa psa, ktorý sa stal neoficiálnym maskotom gréckych protestov a jeho podobizeň už pozná celý svet. Jeho fotografiu nedávno zverejnil aj časopis TIME v článku venovanom osobnostiam uplynulého roka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V prípade útoku zo Sýrie požiada Turecko o pomoc NATO
<< predchádzajúci článok
Budúcnosť krajiny majú v rukách Gréci, tvrdí Manuel Barroso

Gréci zaútočili na ekonóma, ktorý rokuje o pomoci Aténam - diskusné fórum čitateľov