Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júla 2018

Grécko prevezme od Nemecka 1500 azylových konaníGrécko prevezme na základe nedávno uzavretej dvojstrannej dohody od Nemecka 1500 utečencov a spracuje ich žiadosti o azyl. Uviedol to v stredu grécky minister pre migráciu Dimitris ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Atény 18. júla (TASR) - Grécko prevezme na základe nedávno uzavretej dvojstrannej dohody od Nemecka 1500 utečencov a spracuje ich žiadosti o azyl. Uviedol to v stredu grécky minister pre migráciu Dimitris Vitsas.


Podľa jeho slov Berlín postúpil v prvom polroku 2018 spomínané množstvo azylových konaní a tie Atény aj dokončia.

Nemecko-grécka dohoda z júnového summitu EÚ je podľa Vitsasa výsledkom úsilia nájsť európske riešenie namiesto jednostranných národných riešení migračnej krízy.

Nemecko výmenou za ústretovosť Grécka prisľúbilo, že od neho prevezme 2900 migrantov so zámerom spojiť rozdelené rodiny, uviedol podľa francúzskych médií grécky minister.

Vitsas zdôraznil, že počet ilegálnych prisťahovalcov prichádzajúcich do Grécka zo susedného Turecka sa oproti letu 2015 znížil o 96 percent, avšak zásobovanie 60.000 migrantov na gréckom území predstavuje pre krajinu naďalej značný problém.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarský premiér Viktor Orbán priletel na oficiálnu návštevu Izraela
<< predchádzajúci článok
Extrémistu usvedčili z plánovania vraždy premiérky Mayovej

Grécko prevezme od Nemecka 1500 azylových konaní - diskusné fórum čitateľov