Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júla 2018

Maďarský premiér Viktor Orbán priletel na oficiálnu návštevu IzraelaNa snímke maďarský premiér Viktor Orbán.Zdieľať
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: TASR/AP
Budapešť 18. júla (TASR) - Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán s delegáciou priletel v stredu podvečer lietadlom maďarských ozbrojených síl do Tel Avivu na oficiálnu návštevu Izraela.


Podľa agentúry MTI na ceste premiéra sprevádza aj jeho manželka Anikó Lévaiová. Na Medzinárodnom letisku Bena Guriona ich privítal izraelský minister pre vedu, technológie a výskum vesmíru Ofir Akunis. Orbán sa vo štvrtok stretne s premiérom Benjaminom Netanjahuom a prijme ho aj prezident Reuven Rivlin.

Členmi delegácie maďarského ministerského predsedu sú vicepremiér Zsolt Semjén, šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó, minister riadiaci kabinet predsedu vlády Antal Rogán a minister riadiaci úrad vlády Gergely Gulyás.

Orbán, ktorý je na návšteve Izraela vo funkcii premiéra prvýkrát, sa vo štvrtok po rokovaniach s izraelským premiérom a prezidentom stretne s izraelskými osobnosťami, ktoré majú väzby na Maďarsko, prípadne maďarský pôvod.

V Jeruzaleme sa maďarský ministerský predseda stretne s hlavným rabínom Izraela Davidom Baruchom Lauom a navštívi pamätník holokaustu Jad va-šem.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Erdogan podal trestné oznámenie za šírenie jeho karikatúry
<< predchádzajúci článok
Grécko prevezme od Nemecka 1500 azylových konaní

Maďarský premiér Viktor Orbán priletel na oficiálnu návštevu Izraela - diskusné fórum čitateľov