Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2019

Grécko zápasí s novými lesnými požiarmiPo niekoľkých týždňoch sucha a príchode veterného počasia vypukli na území Grécka ďalšie lesné požiare. Najhoršia situácia je na ostrove Euboia (Evia) v Egejskom mori a v ...Zdieľať
Požiar v Grécku. Foto: TASR/AP
Atény 13. augusta (TASR) - Po niekoľkých týždňoch sucha a príchode veterného počasia vypukli na území Grécka ďalšie lesné požiare. Najhoršia situácia je na ostrove Euboia (Evia) v Egejskom mori a v oblasti okolo mesta Téby severozápadne od Atén, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa na utorkové vyhlásenie gréckych hasičov.


Od skorého rána sú nasadené hasičské vrtuľníky a iné lietadlá v snahe dostať oheň pod kontrolu, povedal hovorca hasičského zboru pre rozhlasovú stanicu Skai TV. V súvislosti s najnovšími požiarmi nie sú hlásené zranenia.

Splodiny horenia sa dostali až do Atén, kde bolo podľa svedkov cítiť silný zápach.

Grécko sužuje séria požiarov od víkendu, pretože ich šíri vietor so silou víchrice, zatiaľ čo teploty dosahujú 40 stupňov Celzia. Len v pondelok dostali grécki hasiči pod kontrolu rozsiahly lesný požiar, ktorý ohrozoval domy na okraji hlavného mesta. V nedeľu zase dostali po dvojdňovom boji pod kontrolu požiar na malom ostrove Elafonisos pri polostrove Peloponéz.

Rozsiahly lesný požiar v súčasnosti vyčíňa aj na blízkom Cypre, pripomenula DPA.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V indickej časti Kašmíru pokračuje už deviatym dňom zákaz vychádzania
<< predchádzajúci článok
Severokórejskú prebehlíčku s malým synom našli mŕtvych v byte v Soule

Grécko zápasí s novými lesnými požiarmi - diskusné fórum čitateľov