Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. októbra 2019

Greta Thunberg navštívila indiánsku rezerváciu, domorodcov označila za skutočných bojovníkovŠvédska aktivistka Greta Thunberg navštívila indiánsku rezerváciu v americkom štáte Severná Dakota, kde podporila mladých ľudí v boji proti klimatickým zmenám. Na strednej škole Standing Rock v utorok ...Zdieľať
greta 676x451 9.10.2019 (Webnoviny.sk) - Švédska aktivistka Greta Thunberg navštívila indiánsku rezerváciu v americkom štáte Severná Dakota, kde podporila mladých ľudí v boji proti klimatickým zmenám. Na strednej škole Standing Rock v utorok vyhlásila, že tamojší domorodí ľudia sú "skutoční bojovníci".


Thunberg prijala pozvanie od Tokaty Iron Eyes, ktorá je zástupkyňou aktivistov na škole kritizujúcich ropovod Dakota Access Pipeline. Noviny The Bismarck Tribune informovali, že dievčatá spája aj vzájomné priateľstvo.

Šestnásťročná Švédka už predtým v Južnej Dakote navštívila indiánsku rezerváciu Pine Ridge a Rapid City.Zdroj: Webnoviny.sk - Greta Thunberg navštívila indiánsku rezerváciu, domorodcov označila za skutočných bojovníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Karawí žiada odklad druhého kola prezidentských volieb v Tunisku
<< predchádzajúci článok
Saldo zahraničného obchodu SR bolo v auguste pasívne