25. septembra 2019

Griezmann po výhre nad Villarrealom: Sme ďaleko od toho najlepšieho

Na archívnej snímke francúzsky útočník Antoine Griezmann.

Na archívnej snímke francúzsky útočník Antoine Griezmann. Foto: FOTO TASR/AP
Barcelona 25. septembra (TASR) - Katalánsky futbalový veľkoklub FC Barcelona sa po nečakanej prehre na ihrisku Granady vrátil na víťaznú vlnu v španielskej La Lige, no suverenita z minulej sezóny mu stále chýba. Po góloch Antoinea Griezmanna a Arthura viedol v utorkovom zápase s Villarrealom (2:1) už po 15 minútach 2:0, no tesne pred prestávkou Santi Cazorla znížil a v druhom polčase mala "žltá ponorka" viacero príležitostí na vyrovnanie.

Barcelonu navyše naďalej trápi zdravotný stav Argentínčana Lionela Messiho, ktorý pre svalové problémy cez prestávku preventívne striedal. "Stále sme veľmi ďaleko od toho najlepšieho, čo dokážeme predviesť. No čím viac zápasov hráme, tým viac sa zlepšujeme," povedal podľa AFP strelec úvodného gólu domácich Griezmann.

Francúzsky útočník, ktorý prestúpil do Barcelony z Atletica Madrid, sa nevyhol ani otázke o svojej pozícii v novom tíme. "Je to iné. Odlišný štýl futbalu, odlišná pozícia. Vedel som, že to bude výzva a budem potrebovať istý čas. Dal som tri góly, tak hádam nie som až taký zlý," odpovedal Griezmann.

Villarreal mal viac z hry v pasáži po zmene strán, keď Messiho vystriedal Ousmane Dembele. Útočná sila "blaugranas" sa opäť zvýšila v 78. minúte, keď prišiel na trávnik mladík Ansu Fati. "Zostali sme v hre až do konca, no nedokázali sme vyrovnať. Hrali sme dobre, no žiaľ, neviedlo to k bodom," zhodnotil duel Cazorla.