Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. apríla 2009

Gustáv Murín pokrstil lupeňmi ruží Návod na dlhovekosťSlovenský spisovateľ Gustáv Murín v stredu lupeňmi ruží pokrstil knihu Návod na dlhovekosť. V predvečer autorových 50. narodenín sa stretli jeho priaznivci a priatelia v Bulharskom kultúrnom a ...Zdieľať
BRATISLAVA 9. apríla (WEBOVINY) - Slovenský spisovateľ Gustáv Murín v stredu lupeňmi ruží pokrstil knihu Návod na dlhovekosť. V predvečer autorových 50. narodenín sa stretli jeho priaznivci a priatelia v Bulharskom kultúrnom a informačnom stredisku v Bratislave. Toto miesto si Murín nevybral náhodou, Bulharsko je totiž nám najbližšia krajina s pozoruhodne rekordným výskytom dlhovekých obyvateľov. Návod na dlhovekosť vychádza aj z vedeckého poznatku, že páry, ktoré si rozumejú, sa dožívajú vyššieho veku než jednotlivci. Podľa autora v dlhovekosti zaostávajú najmä muži, ale v spolupráci so svojou partnerkou tento handicap dokážu prekonať. "Keď si túto knihu prezrela moja dcéra Lucia, povedala, ’tati, stiahni to, kým je čas’. Takže to určite musí byť dobré," zavtipkoval Murín na úvod.


Svoju 20. knihu sa spisovateľ rozhodol uviesť do života v troch vlnách. V tej prvej si pozval riaditeľku Bulharského kultúrneho a informačného strediska Elenu Arnaudovu a svojho priateľa - riaditeľa vydavateľstva Metro Media Borisa Horáka. "O tomto projekte sme začali uvažovať asi pred rokom. Ukážky z tejto knihy vychádzali dlhodobo v našom časopise Moderná žena," uviedol Horák. Na záver "prvého kola" ju pokrstil lupienkami ruží veľvyslanec Bulharska na Slovensku Ognian Garkov. V druhej vlne autor pri tejto výnimočnej príležitosti ochutnal deväťročné šampanské s doktorkou Evou Jureckou. V poslednej sérii hostí vyprevádzali publikáciu na knižný trh ďalší lekár Pavel Malovič a moderátorka a spisovateľka Emma Tekelyová. Krstu sa zúčastnil aj veľvyslanec Kuby na Slovensku David Paulovich Escalona, Geroges Lemieux z Kancelárie veľvyslanectva Kanady na Slovensku, ale i slovenský humorista Rastislav Piško.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na koncerte pre Karla Gotta vystúpi stovka umelcov
<< predchádzajúci článok
Slovenské divadlo a tanec sa predstavia celému svetu