Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. marca 2023

Guterres sa tretíkrát stretne so Zelenským, v Kyjeve budú riešiť pokračovanie čiernomorskej obilnej iniciatívyGenerálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres smeruje ...Zdieľať
russia_ukraine_war_un_43014 7a2aa3ec1f0342988d3fc108e04d4dc9 676x418 7.3.2023 (SITA.sk) - Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres smeruje na Ukrajinu. V utorok to oznámil jeho hovorca Stéphane Dujarric, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Guterres je podľa hovorcu momentálne v Poľsku a v stredu ráno sa v Kyjeve stretne s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Dvojica by mala diskutovať o „pokračovaní čiernomorskej obilnej iniciatívy vo všetkých jej aspektoch, ako aj o ďalších relevantných otázkach“, uvádza sa vo vyhlásení.

Iniciatíva podľa OSN umožňuje komerčný export potravín a hnojív z troch kľúčových ukrajinských prístavov v Čiernom mori do nízkopríjmových krajín.

Bude to tretia Guterresova návšteva Ukrajiny a vo štvrtok popoludní by mal byť už naspäť v New Yorku, dodal Dujarric.Zdroj: SITA.sk - Guterres sa tretíkrát stretne so Zelenským, v Kyjeve budú riešiť pokračovanie čiernomorskej obilnej iniciatívy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH nevidí dôvod zapájať sa do OĽaNO 2, Heger do ich sveta nepatrí a „mačkopsy“ podľa Majerského nefungujú (video)
<< predchádzajúci článok
Nefunguje váš web podľa predstáv? 5 tipov ako to zmeniť