Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

04. decembra 2023

Gutová-Behramiová kritizovala organizátorov: Bol to zlý vtipTriumfovala Talianka Federica Brignoneová pred Gutovou-Behramiovou, tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová.Zdieľať
Gutová-Behramiová kritizovala organizátorov: Bol to zlý vtip

Veľkú kritiku smerom k organizátorom vyjadrila švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová po nedeľných pretekoch Svetového pohára. V druhom kole obrovského slalomu v kanadskom stredisku Mont Tremblant museli najlepšie lyžiarky bojovať s nepriazňou počasia a mali oveľa horšie podmienky ako pretekárky, ktoré štartovali pred nimi.


Druhé kolo sprevádzal vietor a sneženie, čo výrazne znižovalo viditeľnosť. Ako išli na rad najlepšie ženy z prvého kola, podmienky sa ešte viac zhoršili. Slovenka Petra Vlhová bola po úvodnej jazde na čele, no v druhej výrazne stratila zo svojho náskoku a v cieli mala manko 0,67 s. Napokon obsadila piatu priečku.

Triumfovala Talianka Federica Brignoneová pred Gutovou-Behramiovou, tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová. Pred Vlhovú sa ešte dostala Clara Direzová z Francúzska. "Našťastie sa nikto nezranil," uviedla 32-ročná Švajčiarka. Tá napriek druhému miesto nemala chuť oslavovať: "Bol to zlý vtip. Takmer som nevidela brány. Zaujímalo by ma, prečo musíme pretekať v takýchto podmienkach. Musíte byť blázon, aby ste povolili takéto preteky," povedala v rozhovore pre švajčiarsku televíziu SRF.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jozef Sabovčík má 60 rokov. Vzorom bol vždy Nepela, hovorí
<< predchádzajúci článok
Slovan remizoval s Ružomberkom 2:2 a nenatiahol víťaznú sériu