Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

26. októbra 2006

Hacker rozlúskol kód iPoduPočítačovému hackerovi sa podarilo rozlúsknuť kód, ktorý doteraz bránil majiteľom multimediálnych prenosných prehrávačov iPod sťahovať si pesničky z iných hudobných serverov ako iTunes ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Počítačovému hackerovi sa podarilo rozlúsknuť kód, ktorý doteraz bránil majiteľom multimediálnych prenosných prehrávačov iPod sťahovať si pesničky z iných hudobných serverov ako iTunes spoločnosti Apple. Dvadsaťdvaročný Nór žijúci v San Franciscu Jon Lech Johansen efektívne našiel cestu pre iné stránky, ako ponúkať svoj obsah pre populárny prehrávač. Monique Farantzos, riaditeľka spoločnosti DoubleTwist, ktorá plánuje kúpiť licenciu na kód, potvrdila pre internetovú stránku Channel4.com tento prielom.

Hudba, ktorú si fanúšik stiahne z on-line hudobného obchodu iTunes, sa dá prehrávať iba na produktoch spoločnosti Apple. Piesne kúpené v iných internetových databázach pritom na prehrávači nefungujú. Johansenova technológia môže pomôcť rivalom predávať konkurenčné produkty, ktoré prehrávajú hudbu z iTunes a ponúkajú piesne na stiahnutie fungujúce aj na iPodoch.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dell chce do 3 rokov v SR predávať najviac výpočtovej techniky
<< predchádzajúci článok
NASA dnes odštartovala projekt STEREO