Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

27. februára 2020

Hackeri sa dostali do zoznamu klientov firmy, ktorá zhromaždila miliardy fotografií zo sociálnych sietíAmerický startup Clearview AI, ktorý má v databáze viac ako tri miliardy fotografií z Facebooku, YouTube aleboZdieľať
hacker 676x451 27.2.2020  - Americký startup Clearview AI, ktorý má v databáze viac ako tri miliardy fotografií z Facebooku, YouTube alebo Twitteru, sa stal obeťou hekerského útoku. Páchatelia sa dostali do zoznamu klientov firmy, no do serverov sa im nepodarilo preniknúť.

Servery nikto nenapadolMedzi klientmi spoločnosti sú americké vládne agentúry, ktoré využívajú softvér na rozpoznanie tvárí na identifikáciu podozrivých osôb.

Firma pre BBC uviedla, že jej najväčšou prioritou je bezpečnosť. "Nanešťastie, únik dát je súčasťou života v 21. storočí. Naše servery však nikto nenapadol. Opravili sme chybu a naďalej pracujeme na posilnení bezpečnosti," dodali zástupcovia Clearview AI.

Hlavný analytik bezpečnostnej spoločnosti Synopsys Tim Mackey vyhlásil, že únik dát týkajúcich sa rozpoznávania tváre v kombinácii s inými informáciami o osobách zo sociálnych sietí je veľmi nebezpečný.

Extrémne problematické aktivity


Noviny The New York Times minulý mesiac uviedli, že v databáze Clearview AI zostávajú fotografie aj po tom, ako ich používatelia odstránia zo svojich profilov na sociálnych sieťach.

Americký senátor Ron Wyden označil aktivity firmy za "extrémne problematické".

"Američania majú právo vedieť, či sú ich osobné fotografie tajne uschované v súkromnej databáze slúžiacej pre systémy na rozpoznávanie tvárí," napísal na Twitteri.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hackeri sa dostali do zoznamu klientov firmy, ktorá zhromaždila miliardy fotografií zo sociálnych sietí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo vesmíre nastal enormný a silný výbuch, po ktorom zostala v kope galaxií obrovská ryha
<< predchádzajúci článok
Steven Spielberg odstúpil od filmu Indiana Jones 5, chce dať šancu mladým režisérom

Hackeri sa dostali do zoznamu klientov firmy, ktorá zhromaždila miliardy fotografií zo sociálnych sietí - diskusné fórum čitateľov