Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

29. júla 2021

Hackeri ukradli z bankomatov 230-tisíc eur, spáchali blackbox útokyPoľské úrady zatkli dve osoby, ktoré spáchali takzvané blackbox útoky na bankomaty vo viacerých európskych krajinách. Oboch podozrivých, ktorí sú občania Bieloruska, zatkli 17. júla vo Varšave. Informoval ...Zdieľať
bankomat 676x424 29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Poľské úrady zatkli dve osoby, ktoré spáchali takzvané blackbox útoky na bankomaty vo viacerých európskych krajinách. Oboch podozrivých, ktorí sú občania Bieloruska, zatkli 17. júla vo Varšave. Informoval o tom Europol, ktorý podporil danú operáciu.


Vyšetrovanie, na ktorom sa okrem poľských úradov podieľali aj orgány z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Česka a Slovenska, odhalilo, že zločinci spáchali desiatky útokov na bankomaty v najmenej siedmich európskych krajinách. Ukradli pritom odhadom 230-tisíc eur v hotovosti. Zameriavali sa vždy na rovnakú značku a model bankomatov.

Pri blackbox útoku hackeri používajú elektronické zariadenia, ktorými sa pripoja k bankomatu a na diaľku ho nasilu prinútia vydať všetky peniaze. Spomenutí zločinci vyvŕtali alebo rozpustili časti automatov, aby sa dostali ku káblom a priamo pripojili laptop k stroju. Následne cez neho odosielali príkazy, ktoré prinútili bankomat vydať všetku hotovosť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hackeri ukradli z bankomatov 230-tisíc eur, spáchali blackbox útoky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britskí meteorológovia predpokladajú otepľovanie, v najbližších rokoch dosiahnu 40 stupňov Celzia
<< predchádzajúci článok
O politike, táraní, fake news a konšpiráciách