29. decembra 2019

Hádzaná: Slováci prehrali v odvetnom prípravnom zápase s Českom 20:23

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann
Zubří 29. decembra (TASR) - Slovenskí hádzanári prehrali v nedeľňajšom odvetnom prípravnom zápase s Českom v Zubří 20:23. V sobotňajšom meraní síl v Považskej Bystrici sa tešili z triumfu 24:21.

Zverenci trénera Petra Kukučku sa pripravujú na januárovú prvú fázu kvalifikácie o MS 2021, v Luxembursku sa v nej stretnú s domácimi, Litvou a Faerskými ostrovmi. Pre Čechov ide zasa o prípravu pred majstrovstvami Európy.

sumár:

Česko - Slovensko 23:20 (12:8)

Najviac gólov: Zdráhala 7, Kašpárek 4, Zbránek 3 - Briatka 4, Péchy 4/2, Rečičár a Hruščák po 3. Rozhodovali: Fukala, Mohyla, vylúčení: 4:3, 7 m hody: 3/0 - 2/2.

Česi mali lepší vstup do zápasu, keď sa ujali vedenia 3:1, no Slováci potom tromi gólmi otočili na 3:4. Ďalší priebeh bol vyrovnaný, ale záver prvého polčasu patril domácim hádzanárom, ktorí sa dostali do trháku 10:7 a do prestávky išli s náskokom 12:8. Aj v druhom polčase sa hrala zaujímavá hádzaná. Slováci sa snažili dotiahnuť, no dlho nedokázali znížiť štvorgólové manko. Podarilo sa im to až v závere, no bližšie ako na dva góly sa nedostali a odvetný duel nakoniec prehrali, rovnako ako Česi prvý zápas, o tri góly.

hlas:

Peter Kukučka, tréner SR: "Dnešný zápas bol taká mierna kópia toho včerajšieho. Bolo to z oboch strán bojovné, obrany prevyšovali útoky a z našej strany to bol opäť dobrý brankársky výkon. Pri útokoch sme spravili viac chýb ako včera a to bol asi hlavný dôvod našej prehry. S výkonom chalanov som však spokojný. Bojovali až do konca, nevzdávali sa a som rád, že sa nikto nezranil."

LYŽOVANIE-SKOKY: KOBAJAŠI VYHRAL UVODNÝ DIEL TURNÉ V OBERSTDORFE
Hokej-MS20: Fíni rozstrieľali Kazachstan 7:1 a sú lídrami A-skupiny