09. februára 2014

Hádzanárky Iuventy v odvete prehrali s Leverkusenom a nepostúpili

Na snímke hráčky Iuventy Michalovce po prehre 18 : 24 v odvetnom osemfinálovom zápase Pohára EHF v hádzanej žien TSV Bayer 04 Leverkusen - Iuventa Michalovce v Michalovciach 9. februára 2014. Foto: TASR/František Iván
Michalovce 9. februára (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v nedeľu v druhom zápase osemfinále pohára EHF s Leverkusenom 18:24 a do štvrťfinále Pohára EHF postúpilo nemecké družstvo.

Do odvetného zápasu vstúpili lepšie hráčky nemeckého tímu. Tie sa v úvode zápasu ujali vedenia 2:0 aj 6:3, no domáce túto stratu stiahli. Za stavu 6:6 si hostky vzali oddychový čas, po ktorom už slovenskému družstvu nedokázali odskočiť na viac ako jeden gól. Pri skóre 8:8 podržala dvoma výbornými zákrokmi svoj tím brankárka Gubiková, aby Szöllosiová následne prvýkrát v zápase poslala Iuventu do vedenia - 8:9. V závere prvého polčasu najskôr Rebičová nepremenila sedemmetrový hod a po následných góloch na oboch stranách sa prvé dejstvo skončilo nerozhodne 1:1.

Úvod druhého polčasu bol v jasnej réžii hráčok Leverkusenu. Tie po šnúre šiestich gólov viedli v 43. minúte už 19:11, keď sa strelecky darilo najmä Extremadovej. Ani oddychový čas a neustále povzbudzujúce publikum príliš domácim nepomohli. Až od stavu 20:11 sa začali presadzovať aj hráčky Iuventy, k vytúženému postupu ich priblížili dva góly Szőllősiovej. Z výrazného náskoku, ktorý hráčky Leverkusenu získali v úvode druhého polčasu, ťažili do konca zápasu. Tri minúty pred koncom siahlo domáce družstvo po oddychovom čase, po ktorom vykresali iskierku nádeje góly Trehubovej a Szöllosiovej, no ich súperky si už rozhodujúci náskok nenechali vziať. Do štvrťfinále Pohára EHF tak po michalovskom dvojzápase postúpili hráčky Leverkusenu.

odveta osemfinále Pohára EHF:
TSV Bayer 04 Leverkusen - Iuventa Michalovce 24:18 (11:11)
Zostava a góly Iuventy: Gubiková, Zykova, Ferenčíková – Kiridžič 2, M. Holešová, Szőllősiová 7, Rebičová 3, R. Vargová, Habánková, Horňáková 1, Nagyová, Tobiašová, Wollingerová, Trehubová 5, Kovaličková, 7 m: 4/4 - 3/1, vylúčenia: 4:2
/prvý zápas 27:33, postupuje Leverkusen/

Hlasy po zápase
Ján Packa, tréner Iuventy:
"V druhom polčase sme si prestali vytvárať šance a naša hra bola chaotická. V zostave sme museli improvizovať, z pravej strany sme sa nedokázali presadiť. Družstvu súpera gratulujem k postupu."