09. februára 2014

Hokejisti Košíc zdolali Žilinu, Zvolen podľahol Martinu

Brankár Žiliny Marek Peksa.

Brankár Žiliny Marek Peksa. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Košice 9. februára (TASR) - Prvá tretina veľa vzruchu nepriniesla, pretože obidve družstvá dobre bránili priestor pred svojim gólmanom. V 7. minúte tvrdo pálil domáci Češík, brankára hostí však neprekonal. Na opačnej strane pohrozil v 13. minúte Drevenák, no gól padol z následného protiútoku. Bartánus vypálil z pravej strany a prekvapil Peksu - 1:0. Už o niekoľko sekúnd pálil z podobného miesta Hrnka, tentokrát žilinský gólman so šťastím zasiahol. Žilinčania mohli korigovať z dobrej šance Kloudu, stav sa nezmenil.

Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia a v 22. minúte počas presilovej hry zrovnal Martin Chovan, ktorý vymietol pravý horný roh Staňovej bránky a prerušil jeho dvojzápasovú nepriestrelnosť - 1:1. V 26. minúte vyrobil hrúbku v domácej defenzíve Šeda a Tomas nekompromisne trestal - 1:2. "Oceliari" odpovedali obrovskou šancou Jenčíka v 28. minúte, no zrovnanie priniesla až strela Bartoša o minútu neskôr, keď sa presadil v početnej výhode o jedného muža - 2:2. V ďalšom priebehu zaujali ešte šance Štrbáka, ktorý však v 36. minúte pálil nad bránku a v tej istej minúte i únik Slováka, zoči-voči Staňovi nepochodil.

Od začiatku tretieho dejstva sa obidve družstvá snažili neinkasovať a podnikali rýchle protiútoky. V 50. minúte si nakorčuľoval pred bránku Sojčík, bekhendovým zakončením nechal vyniknúť iba Peksovu lapačku. O minútu neskôr sa najskôr ocitol v dobrej šanci domáci Jenčík, vzápätí sa na opačnej strane rútil na Staňu Tomas, ktorého zastavil nedovolene Štrbák. Následné trestné strieľanie žilinský útočník ale nezužitkoval. Misky váh naklonil na košickú stranu v 52. minúte Jenčík, z ľavej strany upravil na 3:2. Víťazstvo Košičanov potvrdil päť minút pred koncom duelu druhým gólom v stretnutí Bartoš, ktorý znova skóroval v presilovej hre - 4:2. Bodku za stretnutím dal v 58. minúte hosťujúci Lipovský - 4:3.
HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
13. Bartánus, 29., 55. Bartoš, 52. Jenčík - 22. Martin Chovan, 26. Tomas, 58. Lipovský. Rozhodovali: D. Konc - Bednár, Bogdaň, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia 0:0, 3365 divákov.

Zvolen - MHC Mountfield Martin 1:3

Zvolen 9. februára (TASR) - Prvú veľkú príležitosť mal v 6. minúte Podkonický, ale Čech jeho strelu kryl. Hralo sa viac pred bránkou hostí, pokusy Zvolenčanov však v martinskej sieti neskončili. V drvivom tlaku sa tak nepochodili v najväčších príležitostiach Brabenec ani Chovan. V 12. minúte sa strelecky presadil Themár, ktorý nikým nekrytý poslal švihom puk za brankára Šimka. O štyri minúty neskôr strelu Hraška od modrej čiary tečoval do bránky Bortňák - 1:1. Presný zásah domácich povzbudil a zároveň potešil, keďže ho dosiahli po dvojzápasových suchotách.

V druhej tretine zvýšili obe mužstvá tempo, útoky sa striedali na oboch stranách. Najväčšiu šancu mal v 32. minúte Škvaridlo, jeho strela si však cestu do bránky nenašla. V závere druhej časti musel hlavný rozhodca duelu riešiť s videorozhodocom, či puk po strele domácich skončil v martinskej bránke alebo nie. Gól však napokon nevstúpil do platnosti. V tej istej minúte zostal ležať na ľade Matejka, ktorý sa zrazil s Chovanom. Zvolenský útočník oslabil svoj tím trestom do konca stretnutia.

Hosťom sa ponúknutá výhoda nepodarila využiť, dokonca o zmenu skóre sa mohol v oslabení postarať Síkela, no nepodarilo sa mu to. V 46. minúte sa dostal k puku voľný Markovič a s prehľadom dostal Martin opäť do vedenia - 1:2. Zvolenčania sa snažili v ďalšom priebehu o vyrovnanie, ale brankár Čech, ktorý nastúpil na posledný duel v drese Martina, už puk za svoj chrbát nepustil. Zvolen sa v závere odhodlal aj k hre bez brankára, no namiesto vyrovnania inkasoval, keď puk do prázdnej bránky dopravil Markovič.
HKM Zvolen - MHC Mountfield Martin 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
16. Bortňák - 12. Themár, 46. Markovič, 60. Markovič. Vylúčení: 0:2 navyše Chovan (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Výleta, Smrek, 1158 divákov