Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. februára 2024

Hamas pozitívne reagoval na návrh prímeria v Pásme Gazy, chce ukončiť agresiu voči svojim ľuďomMilitantné hnutie Hamas dalo „vo všeobecnosti kladnú" odpoveď na najnovší plán na prímerie v Pásme Gazy. V ...Zdieľať
aptopix_israel_palestinians_01805 676x451 7.2.2024 (SITA.sk) - Militantné hnutie Hamas dalo „vo všeobecnosti kladnú" odpoveď na najnovší plán na prímerie v Pásme Gazy. V utorok to povedal katarský premiér Mohammed bin Abdulrahman Al-Thání.


Hamas uviedol, že sa naďalej snaží o „komplexné a úplné“ prímerie, ktoré by ukončilo „agresiu voči našim ľuďom“. Izrael vylučuje trvalé prímerie, o ktorý sa usiluje Hamas.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktKatarský premiér predstavil postoj Hamasu počas tlačovej konferencie s americkým ministrom zahraničných vecí Antonym Blinkenom.

Šéf americkej diplomacie sa v utorok stretol s lídrami Egypta a Kataru, ktorí sú kľúčoví spojenci Spojených štátov a často vystupujú ako sprostredkovatelia medzi Izraelom a Hamasom.

V podaní Blinkena je to už piata návšteva Blízkeho východu od 7. októbra minulého roka, keď vypukla vojna medzi Izraelom a Hamasom.


Zdroj: SITA.sk - Hamas pozitívne reagoval na návrh prímeria v Pásme Gazy, chce ukončiť agresiu voči svojim ľuďom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi platia Iránu za dodávky dronov Šáhid aj v zlate, hackeri zverejnili tiež cenu
<< predchádzajúci článok
Polícia v Banskej Bystrici zachytila v obehu falošné eurobankovky, ľudí vyzýva na obozretnosť pri platbe v hotovosti