Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. februára 2024

Rusi platia Iránu za dodávky dronov Šáhid aj v zlate, hackeri zverejnili tiež cenuHackeri zo skupiny Prana Network zistili, koľko Rusko platí Iránu za dodávky bezpilotných lietadiel Šáhid. Ako referuje web epravda.com.ua s odvolaním sa na vyhlásenie Prana ...Zdieľať
russia_ukraine_war_israels_dilemma_91661 ea3dab8d072f4e818f96d4a53f5eaeb9 676x451 7.2.2024 (SITA.sk) - Hackeri zo skupiny Prana Network zistili, koľko Rusko platí Iránu za dodávky bezpilotných lietadiel Šáhid.


Ako referuje web epravda.com.ua s odvolaním sa na vyhlásenie Prana Network, hackerom sa to podarilo vďaka tomu, že prenikli na e-mailové servery iránskej spoločnosti IRGC Sahara Thunder, ktoré obsahovali množstvo informácií o výrobe útočných bezpilotných lietadiel.

Dohoda o úprave cien


Túto spoločnosť používajú iránske Revolučné gardy ako kryciu firmu uľahčujúcu nelegálny predaj zbraní z Iránu do Ruska.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa uniknutých údajov počiatočná cena dronov Šáhid stanovená Teheránom bola 23 miliónov rubľov za kus. Počas ďalších rokovaní však došlo k dohode o úprave cien, a to na 12 miliónov rubľov za kus pri objednávke aspoň 6-tisíc kusov alebo 18 miliónov rubľov pri objednávke najmenej 2-tisíc kusov.

Továreň na výrobu dronov


Podľa ďalších zverejnených dokumentov Rusko aspoň čiastočne uskutočňuje svoje finančné transakcie a platby s Iránom v zlate.

Hackeri tiež zverejnili informácie o rokovaniach medzi iránskou a ruskou stranou o umiestnení továrne na výrobu dronov v ruskej špeciálnej ekonomickej zóne Jelabuga, asi 970 kilometrov východne od Moskvy.


Zdroj: SITA.sk - Rusi platia Iránu za dodávky dronov Šáhid aj v zlate, hackeri zverejnili tiež cenu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalý prezident Piñera zahynul pri havárii vrtuľníka, Čile viedol pri krízových momentoch
<< predchádzajúci článok
Hamas pozitívne reagoval na návrh prímeria v Pásme Gazy, chce ukončiť agresiu voči svojim ľuďom