03. septembra 2009

Hantuchová postúpila do 3. kola

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 3. kola dvojhry žien na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku. Nasadená dvadsaťdvojka ženského "pavúka" Hantuchová si v ...

NEW YORK 3. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 3. kola dvojhry žien na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku. Nasadená dvadsaťdvojka ženského "pavúka" Hantuchová si v stredajšom súboji 2. kola poradila s nenasadenou Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou v troch setoch 5:7, 6:2, 6:1. Stretnutie trvalo 131 minút. Hantuchová sa postarala o to, že slovenský tenis bude mať v 3. kole dvojhry žien v New Yorku dvojnásobné zastúpenie. Ešte pred ňou si postup medzi 32 najlepších vybojovala Magdaléna Rybáriková. Zverenkyňa trénera Mojmíra Mihala vyradila takisto nenasadenú taiwanskú kvalifikantku Čchang Kchai-Čchen za 123 minút 4:6, 6:2, 6:2.

Hantuchová (24. v rebríčku WTA) proti 73. hráčke renkingu Bacsinszkej nezvládla koncovku prvého setu a prehrala ho 5:7. Hneď v úvode druhého dejstva čelila brejkbalu, ale situáciu ustála a v šiestom geme konečne prvýkrát brejkla ambicióznu 20-ročnú Švajčiarku na 4:2. Od tohto okamihu skúsenejšia Slovenka nadobudla rozhodujúcu prevahu a pribrzdila rozlet dovtedy sebavedomo pôsobiacej súperky. Sériou celkovo 8 víťazných gemov v rade získala zverenkyňa Larriho Passosa druhý set v pomere 6:2 a v treťom sa ujala vedenia 4:0. Potom síce druhýkrát v stretnutí prepustila súperke svoj servis, ale vzápätí kontrovala rebrejkom a už využila výhodu podávať na víťazstvo. "V prvom sete hrala súperka veľmi dobre. Neskutočne dobre servovala a celkovo zahrávala svoje údery veľmi agresívne. Aj po prehratom sete za nepriaznivého stavu som si hovorila, že musím zostať pokojná a trpezlivá, že ona takto nemôže odohrať celý zápas a že sa to určite zlomí," referovala z New Yorku Daniela Hantuchová pre agentúru SITA a ďalej pokračovala: "Akonáhle som ju prvýkrát brejkla, cítila som, že zápas sa začína lámať a už to bolo dobré. Navyše v treťom sete som mala pocit, že súperka už odchádza aj kondične."

Na dvorcoch s tvrdým povrchom vo Flushing Meadows postúpila 26-ročná popradská rodáčka Hantuchová do 3. kola vo dvojhre už po piaty raz, no prvýkrát od roku 2005. Jej najlepší výsledok z amerického grandslamu sa spája s rokom 2002 a postupom do štvrťfinále. Súperkou slovenskej tenisovej dvojky v súboji o postup do osemfinále bude nenasadená a iba 20-ročná Američanka Vania Kingová (114.), ktorá vyradila pätnástku žrebu, favorizovanú Austrálčanku Samanthu Stosurovú 7:5, 6:4. Hantuchová s Kingovou už raz hrala - na Australian Open 2008 ju zdolala v 1. kole 6:3, 7:5. "Bola som sa pozrieť na jej zápas, kým som mala ešte čas a zostala som prekvapená z toho, ako dobre Kingová hrala. Porazila Stosurovú, ktorá ma veľmi dobrý rok. Každopádne nebude to ľahké, budem musieť byť dobre pripravená," uviedla Daniela Hantuchová na adresu najbližšej súperky.

Dvojhra žien - 2. kolo:

Daniela Hantuchová (22-SR) - Timea Bacsinszká (Švajč.) 5:7, 6:2, 6:1 za 131 minút (49, 38, 44)

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 2. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny US Open v New Yorku (31. augusta - 13. septembra, celková dotácia 21,664 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku):

Serena Williamsová (2-USA) - Melinda Czinková (Maď.) 6:1, 6:1
Venus Williamsová (3-USA) - Bethanie Matteková-Sandsová (USA) 6:4, 6:2
Vera Zvonarevová (7-Rus.) - Anna Čakvetadzeová (Rus.) 3:6, 6:1, 6:1
Viktoria Azarenková (8-Biel.) - Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:2, 6:1
Flavia Pennettová (10-Tal.) - Sania Mirzová (India) 6:0, 6:0
Maria Kirilenková (Rus.) - Agnieszka Radwanská (12-Poľ.) 6:4, 2:6, 6:4
Kim Clijstersová (Belg.) - Marion Bartoliová (14-Fr.) 5:7, 6:1, 6:2
Vania Kingová (USA) - Samantha Stosurová (15-Austr.) 7:5, 6:4