03. septembra 2009

Rybáriková úspešná aj vo štvorhre

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková bola v stredu na US Open v New Yorku úspešná vo dvojhre aj štvorhre. Po postupe do 3. kola singlovej súťaže si 20-ročná Slovenka vybojovala na dvorcoch vo ...

NEW YORK 3. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková bola v stredu na US Open v New Yorku úspešná vo dvojhre aj štvorhre. Po postupe do 3. kola singlovej súťaže si 20-ročná Slovenka vybojovala na dvorcoch vo Flushing Meadows aj účasť v 2. kole štvorhry. Spoločne s Rumunkou Edinou Gallovitsovou vyhrali v súboji nenasadených párov prvý set nad ďalšou slovenskou hráčkou Janette Husárovou a rodenou Slovenkou s austrálskym pasom aj priezviskom Jarmilou Grothovovu 7:6 (7). V druhom dejstve im potom súperky zápas vzdali po 87 minútach za stavu 3:4 z pohľadu víťazného páru.

Piešťanská rodáčka Rybáriková postúpila po tohtoročnom Wimbledone len po druhý raz do 2. kola štvorhry na grandslamovom turnaji. Súperkami Rybárikovej a Gallovitsovej v 2. kole budú jedenástky žrebu, Číňanky Ci Jan a Ťie Čeng.

Edina Gallovitsová, Magdaléna Rybáriková (Rum./SR) - Jarmila Grothová, Janette Husárová (Austr./SR) 7:6 (7), 3:4 - skreč, Grothová a Husárová odstúpili