Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. apríla 2009

Hasičom proti ohňu pomáhal vrtuľník aj zasnežovací systémSystém technického zasnežovania a vojenský vrtuľník s bambi vakom dnes výraznou mierou prispeli k uhaseniu dvoch lesných požiarov v Bachledovej doline v Ždiari a v Lopušnej doline vo Svite. Hlásenie o ...Zdieľať
POPRAD 26. apríla (WEBNOVINY) - Systém technického zasnežovania a vojenský vrtuľník s bambi vakom dnes výraznou mierou prispeli k uhaseniu dvoch lesných požiarov v Bachledovej doline v Ždiari a v Lopušnej doline vo Svite. Hlásenie o lesnom požiari v Ždiari dostali hasiči krátko po 14:00. Na likvidáciu lesného požiaru tu hasiči využili systém technického zasnežovania v miestnom lyžiarskom stredisku v Bachledovej doline, čím sa výrazne urýchlil transport vody na miesto požiaru. Aj vďaka tomu sa požiar nerozšíril do neďaleko stojaceho lesa. Na noc zostali v Ždiari už len dobrovoľní hasiči, ktorí budú monitorovať požiarovisko. "Len vďaka rýchlemu zásahu a pomoci obce sa požiar nedostal do väčších rozmerov,“ uviedol pre SITA riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade Ondrej Šproch. V prípade potreby hasiči v pondelok zalejú lokálne ohniská.


V Lopušnej doline hasiči do 21:00 hasiči lokalizovali lesný požiar, ktorý zasiahol plochu približne desiatich futbalových ihrísk. Hlásenie o požiari dostali hasiči po 15:00. Našťastie sa oheň ani tu už nerozširuje. Hasiči ocenili najmä rýchly zásah armádneho vrtuľníka, ktorý s bambi vakom zalieval požiarovisko zo vzduchu.

Príčina požiaru v Ždiari sa stále vyšetruje. V Lopušnej doline vo Svite bolo príčinou vzniku požiaru pravdepodobne neopatrné zaobchádzanie s otvoreným ohňom. Riaditeľ popradských hasičov však nevylúčil ani úmyselné vypaľovanie trávy. V pondelok ráno dokončia hasiči úplnú likvidáciu požiaru v Lopušnej doline.Lesné požiare v Ždiari a vo Svite likvidovali profesionálni hasiči z Popradu, Kežmarku, Starej Ľubovne a Kežmarku a desiatky dobrovoľných hasičov z Lučivnej, Šuňavy, Svitu a zo Ždiaru.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Correa sa vyhlásil za jasného víťaza volieb
<< predchádzajúci článok
Kríza podľa MMF uvrhla 50 mil. ľudí do extrémnej chudoby

Hasičom proti ohňu pomáhal vrtuľník aj zasnežovací systém - diskusné fórum čitateľov