06. novembra 2011

HC Lev prehral tesne so Spartakom Moskva

HC Lev Poprad - Spartak Moskva 2:3 (1:1, 1:2, 0:0) HC Lev Poprad - Spartak Moskva 2:3 (1:1, 1:2, 0:0) Góly: 13. V. Nedorost (Pilař), 26. V. Nedorost (BARTEČKO, Pilař) - 12. Ľudičin ...

hc lev POPRAD 6. novembra (WEBNOVINY) - HC Lev Poprad - Spartak Moskva 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

HC Lev Poprad - Spartak Moskva 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 13. V. Nedorost (Pilař), 26. V. Nedorost (BARTEČKO, Pilař) - 12. Ľudičin (Bodrov), 22. Ľudičin (Š. RUŽIČKA, BARANKA), 38. A. Juňkov
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiľov, Cyplakov - Michajevič, Aľošin (všetci Rus.), 4500 divákov

HC Lev Poprad: J. Laco - Pilař, Mezei, Hunkes, Sigalet, Lewis, V. Mihálik, Klouček - Bartečko, V. Nedorost, L. Nagy - Špirko, Juraj Mikúš, Kristek - Rudolf Huna, Balán, Chabada - Fabricius, Lundberg, Sekáč.
Spartak Moskva: Kasutin - Mamkin, Baranka, Budkin, Bodrov, Benoit, Makarov - Ľudučin, Gubin, Š. Ružička - Marcel Hossa, Žukov, A. Juňkov - Denežkin, Koronin, Belokoň - Komaristij, Zavaruchin, Nikoncev

.

I. tretina

Oba tímy sa zo začiatku len oťukávali a vypredané tribúny čakali na vážnejšiu šancu. V 7. min to spoza obrancu skúšal Nagy, Kasutin bol na mieste. Z nasledovného náporu druhej päťky Popradu vzišla bomba Pilařa od modrej tesne vedľa hosťujúcej bránky. Spartak mal v prvej tretiny možnosť hrať takmer neustále v početnej výhode, neodohrali ich však dobre a Laco nemal veľa práce.

V 12. min z trestnej lavice naskočil Lewis, za bránou stratil puk a Ľudičin z bezprostrednej blízkosti otvoril skóre - 0:1. Spartak sa vo vedení dlho neohrial a už o 30 sekúnd Lev vyrovnal, keď sa o bleskovú odpoveď postaral v dobrej forme hrajúci Nedorost. V 15. minúte znovu v početnej výhode pálil Budkin, Laco bez problémov jeho príklep kryl. Lev odohral v oslabení aj záver tretiny, Spartak bol však v útočnej fáze bezzubý.

II. tretina

Druhú časť odštartovalo 85-sekundová presilovka Spartaka o dvoch hráčov.

Od modrej páliaci Hossa ešte gól nedal, no z ďalšej akcie už Ľudičin po Ružičkovej strele priamo pred Lacom nezaváhal a doklepol puk do siete - 1:2. Lev si následne vytvoril územnú prevahu, no vyloženú šancu si vypracovať nevedel.

Až v 27. minúte po šiestich sekundách využil presilovku ďalším gólom Nedorost a Poprad po druhý raz vyrovnal. Domácich mohol do vedenia poslať aktívny Sigalet, Kanaďanov prienik zastavil Kasutin.

V 32. min si do vhodnej pozície z krídla nakorčuľoval Huna, mieril len do lapačky moskovského gólmana. V závere druhej časti domáci nešťastne inkasovali, keď Laco i Lewis nechali puk po dotyku Juňkova prejsť za bránkovú čiaru - 2:3.

III. tretina

Lev mohol v tretej tretine vyrovnať už po minúte hry, Kasutin vyrazil Balánovu strelu len pred Hunu, no ani ten moskovského brankára nepreľstil. Spartak mohol spečatiť svoje vedenie, ale A.Juňkov z kruhu nechal vyniknúť Laca. Podtatranci sa snažili vytvoriť si prevahu, no mali stále väčší problém usadiť sa v útočnom pásme hostí. Cez húštinu tiel pálil Pilař, no puk z jeho hokejky v sieti neskončil. Obrovský tlak si Poprad vytvoril po strele Mezeia, Mikuš na niekoľkokrát neusmernil puk za Kasutina.

Vzápatí sa do brejku dostal aktívny A. Juňkov, no nedal a po ňom Baranka bombou minul bránu. Tri minúty pred treťou sirénou Spartak nedovolene vyhodil puk z vlastnej tretiny a Lev dostal výhodu presilovky. Poprad síce tlačil, ale bez vážnejšej šance a domácich nespasila ani 16.sekundová power-play v závere.

KHL: Tréner Čechova bil hokejkou fanúšikov