06. novembra 2011

Košickí hokejisti sa vrátili na čelo extraligy

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 19. kolo: MsHK DOXXbet Žilina - HKm Zvolen 3:0 (1:0, 1:0, 3:0) Góly: 8. Róbert Huna (D. Devečka), 23. Róbert Huna (Richard Huna), 60. Sivák ...

nitra kosice BRATISLAVA 6. november (WEBNOVINY) - Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - 19. kolo:

MsHK DOXXbet Žilina - HKm Zvolen 3:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Góly: 8. Róbert Huna (D. Devečka), 23. Róbert Huna (Richard Huna), 60. Sivák (Róbert Huna)
Vylúčení: 7:2 na 2 min, navyše L. Jurík (Zvolen) 10 min nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lauff - M. Korba, P. Korba, 1259 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Niník - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Michajlov, V. Nemec, T. Sýkora - M. Drevenák, Troliga, Smotrila - Stupka, Linet, Kupis
Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Korhonen, Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Šachrajčuk, Brabenec - Čurilla, M. Jurík, Škvaridlo - Otčenáš, Síkela, Zuzin

I. tretina

Žilinčania začali od úvodných minút náporom. Prvú dobrú streleckú príležitosť mal v 3. min kapitán Devečka, ale Škrečko bol pozorný. Zvolen mohol ísť do vedenia pri vylučení domáceho Ďurkecha, vytvoril si tlak, no gól nedal. V 8. min mal ideálnu príležitosť na vsietenie úvodného golu domáci Sivák, sám pred Škrečkom však nedal. To, čo sa nepodarilo Sivákovi, napravil v tej istej minúte Róbert Huna, ktorý pohodlne zasunul puk za chrbát zvolenského gólmana.

II. tretina

V druhej desaťminútovke mal ešte dve dobré strelecké príležitosti Devečka, ale stav sa nemenil. Vlci mohli viesť v úvode druhej tretiny po nezištnej spolupráci bratov Hunovcov, no gól to neprinieslo. Následne mal veľkú šancu Marek Slovák, no bez gólového efektu. V 23. min domáci hrali oslabenie, Richard Huna unikol a Róbert Huna zvýšil vedenie Žiliny na 2:0. Následne Zvolenčania nevyužili 43-sekundovú početnú prevahu piatich proti trom. Potom to bolo o vylúčeniach na obidvoch stranách. Zaujímavý bol záver druhej tretiny, keď sa v dobrej príležitosti ocitli postupne Drevenák, Smotrila a hosťujúci Slovák, ale Škrečko a Laco ich strelecké pokusy kryli.

III. tretina

V úvode posledného dejstva sa hral obojstranne rýchly hokej. V 44. min mal ideálnu šancu na vsietenie kontaktného gólu Brabenec, ale sám pred Lacom nedal. Svoj prvý gól mohli Zvolenčania vsietiť pri dvoch presilových hrách, ale stav sa nemenil. Posledná desaťminútovka bola bojom o každý kúsok ľadu. Zvolenčania sa snažili, ale v domácej bránke chytal výborný Laco. Minútu tridsaťdeväť sekúnd pred koncom duelu Zvolenčania odvolali brakára Škrečka, domáci však zásluhou Siváka 12 sekúnd pred sirénou upravili k spokojnosti vyše tisícky divákov na 3:0.

HK Nitra - HC Košice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 13. M. Štefanka (M. Hruška, J. Fojtík) - 23. Michel Miklík (S. Gron, Fabuš), 28. Michel Miklík (S. Gron), 43. Dravecký (Zálešák, P. Bartoš)
Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Brath, Novák, 2299 divákov

Nitra: Čiliak - Árvay, M. Hruška, Rais, M. Bača, König, J. Polák - J. Fojtík, M. Štefanka, P. Barinka - S. Saliji, T. Chrenko, Korhoň - G. Saliji, Hrnka, L. Klíma - Šumichrast, Uhnák
Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, M. Novák, Šeda, Slimák, M. Grman, Biro, Mlynarovič - P. Bartoš, Zálešák, Dravecký - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Marcel Haščák, E. Piatak, D. Pašek - Matúš Chovan, Vorel, Fabuš

I. tretina

Domáci vstúpili do zápasu aktívne a už v úvodných minútach si vypracovali viacero šancí. Po góle volala najmä príležitosť Korhoňa, ktorý v 2. minúte osamotený pred brankárom Hylákom zaváhal. Ofenzívne naladených domácich mohol v 13. minúte poslať do vedenia Uhnák, no v dobrej pozícii medzi kruhmi zaváhal. Nitrania sa však dočkali už o pár sekúnd. V presilovke nahodil puk na Hyláka obranca Hruška a domáci kapitán Štefanka úspešne zmenil smer puku priamo do košickej bránky - 1:0.

II. tretina

Snaha o rýchle vyrovnanie bola na košických hráčoch badať od prvých sekúnd prostrednej časti. Gólu sa hostia dočkali krátko po skončení presilovky. V 23. minúte využil zaváhanie domáceho brankára Miklík, ktorý pohotovo trafil odkrytú bránku. Ten istý hráč o päť minút neskôr podčiarkol aktivitu hostí. Gron strieľal z pravej strany a nekrytý Miklík nemal problém poslať hostí do vedenia - 1:2. Hostia svoje vedenie do konca druhej časti úspešne udržali, mali viac z hry, no ďalší gól do 40. minúty nepridali.

Dôležitý tretí gól pridali Košičania v presilovke v 43. minúte. Zálešák nabil spoza bránky Draveckému, ktorý prudkou strelou zvýšil na 3:1. V 48. minúte mohol znížiť Šumichrast, ale pred odkrytou bránkou nemieril presne. V 52. min sa dostal do šance Chrenko, ktorý si položil obrancu Tabačeka, no Hyláka prekonať nedokázal. Nitriansku presilovku mohol v 54. mine využiť Garip Saliji, ale zblízka prestrelil odkrytú bránku. Ani ďalšia snaha oboch tímov už góly nepriniesla a preto sa stretnutie skončilo víťazstvom Košíc 3:1.