Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2022

Heger: Ak Rusko porazí Ukrajinu, Slovensko bude ďalšie na radeAk Rusko porazí Ukrajinu, Slovensko bude ďalšie na rade, varoval počas Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose slovenský premiér Eduard Heger (Zdieľať
switzerland_davos_forum_73440 c16374e1b8ab4808ae445653e62123bc 676x451 25.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ak Rusko porazí Ukrajinu, Slovensko bude ďalšie na rade, varoval počas Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose slovenský premiér Eduard Heger (OĽaNO). Ukrajina musí vyhrať, povedal podľa spravodajskej televízie CNN predseda slovenskej vlády ďalším lídrom z Európskej únie (EÚ) a z oblasti obchodu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPremiér zároveň vyzval Európsku úniu, aby pracovala s Ukrajinou a krajinami na západnom Balkáne na „štandardizovaných pravidlách, aby mohli vstúpiť do EÚ".

Ukrajina aj balkánske štáty sa chcú pripojiť k eurobloku, no to trvá niekoľko rokov, keďže krajiny musia splniť prísne kritériá, predtým, než sa začnú príslušné rokovania. Niektorí súčasní lídri v EÚ však odmietli návrhy, že by sa v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu mohol zrýchliť proces udelenia členstva.Zdroj: Webnoviny.sk - Heger: Ak Rusko porazí Ukrajinu, Slovensko bude ďalšie na rade © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovičov prorodinný balík schválili „na hulváta“ a navyše s fašistami, podobné veci si podľa Sulíka nedovolil ani Fico
<< predchádzajúci článok
Progresívne Slovensko: Už nebudeme podporovať Hegerovu vládu, ktorú stále vedie Matovič (video)