Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. mája 2023

Heger: Európska únia je domov, o ktorý sa musíme staraťEurópska únia (EÚ) je domov, o ktorý sa musíme starať. Uviedol to v pondelok na sociálnej sieti dočasne poverený premiér a predsedaZdieľať
belgium_eu_summit_49424 676x451 1.5.2023 (SITA.sk) - Európska únia (EÚ) je domov, o ktorý sa musíme starať. Uviedol to v pondelok na sociálnej sieti dočasne poverený premiér a predseda strany Demokrati Eduard Heger pri príležitosti 19. výročia vstupu Slovenska do EÚ a dodal, že únia je našou rozšírenou vlasťou.


Podľa Hegera k EÚ pristupujme nielen ako k zdroju príležitostí, ktoré nám otvorila, ale aj ako k domovu, o ktorý sa aj my musíme starať. Slovensko podľa Hegera za posledné roky dokázalo, že nie sme len mladší súrodenec ostatných členských krajín, ale rovnocenný partner s konkrétnymi riešeniami ako prispieť k silnej a odolnej EÚ.

„Posledné roky boli náročné, ale ukázali sme, že EÚ je viac ako len politické a ekonomické zoskupenie. Miera solidarity, odhodlania a jednoty nikdy nebola citeľnejšia, ako počas kríz, ktorým spoločne čelíme. Nikto nevie povedať, čo nás čaká v budúcnosti, ale vieme, že nie sme sami," skonštatoval Eduard Heger.

„Sme európska rodina, ktorá je postavená na silných hodnotách, ktoré, kým budeme udržiavať pri živote, tak budeme nezlomní," dodal šéf strany Demokrati, ktorý verí, že toto je silnou motiváciou pre všetky ďalšie krajiny, ktoré sa k nám chcú pripojiť.


Zdroj: SITA.sk - Heger: Európska únia je domov, o ktorý sa musíme starať © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hlas chce na Slovensku silný štát, Pellegrini sľúbil obnovenie výroby v Slovalcu, ktoré je symbolom zlyhania vlády
<< predchádzajúci článok
Tínedžerka neprežila nehodu, auto našli mimo cesty a polícia hľadá svedkov (foto)