Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. októbra 2021

Heger má svoju hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje Kollára a Sme rodinaPredseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) má určitú hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje hnutiaZdieľať
eduard heger boris kollar 676x451 23.10.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) má určitú hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje hnutia Sme rodina. Povedal to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.


Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár aktuálne nepodporuje tri veľké reformy vlády – reformu nemocníc, súdnej mapy a národných parkov.

Reformy odstraňujú nefunkčné mechanizmy


Heger bližšie neprezradil, v akom prípade by už neakceptoval správanie koaličného partnera, nepodporenie reforiem by však považoval za „červenú čiaru“. Sme rodina by si však podľa neho malo uvedomiť, že reformy odstraňujú nefunkčné mechanizmy v štáte.

„Reformy chce 70 percent ľudí, pretože odstraňujú to, čo v štáte nefunguje. Predpokladám, že každý z nás chce, aby sme mali funkčný štát. Nereformy spôsobia omnoho väčšiu škodu. Tam, kde nereformy spôsobia škodu, reformy posunú Slovensko dopredu,“ povedal Heger.

S hnutím Sme rodina bude rokovať


Podľa premiéra Sme rodina hlasovalo za programové vyhlásenie vlády, ktoré jasne pomenovalo reformy, ktoré chce vláda uskutočniť. Premiér plánuje s hnutím Sme rodina viesť rokovania, na ktorých sa chce s jeho členmi baviť o ich podpore.

Ak by sa však hnutie rozhodlo napokon reformy nepodporiť, bol by to podľa neho „výsmech do tváre občanom“. Zároveň by si nevedel predstaviť ďalšie fungovanie so Sme rodina.


Zdroj: Webnoviny.sk - Heger má svoju hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje Kollára a Sme rodina © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Banská Bystrica pripravila trh k Pamiatke zosnulých, na cintorínoch zas pribudnú rôzne novinky
<< predchádzajúci článok
Nový rakúsky kancelár pohrozil nezaočkovaným ľuďom. Ak sa naplní najhorší scenár, obmedzí ich pohyb

Heger má svoju hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje Kollára a Sme rodina - diskusné fórum čitateľov