Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. októbra 2021

Nový rakúsky kancelár pohrozil nezaočkovaným ľuďom. Ak sa naplní najhorší scenár, obmedzí ich pohybNevakcinovaným ľuďom v Rakúsku hrozia nové reštrikcie, ak počet prípadov nákazy koronavírusom bude naďalej rásť. Povedal to v piatok večer rakúsky kancelárZdieľať
gettyimages 1213938657 min 676x407 23.10.2021 (Webnoviny.sk) - Nevakcinovaným ľuďom v Rakúsku hrozia nové reštrikcie, ak počet prípadov nákazy koronavírusom bude naďalej rásť. Povedal to v piatok večer rakúsky kancelár Alexander Schallenberg.


„Pandémia ešte nie je za nami," povedal kancelár. „Práve sa dostávame do pandémie nevakcinovaných ľudí," dodal.

Opatrenia sa môžu poriadne sprísniť


Schallenberg oznámil, že ak počet pacientov s ochorením COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti bude na úrovni 25 percent celkovej kapacity týchto jednotiek v Rakúsku, tak do reštaurácií a hotelov budú môcť vstupovať iba zaočkovaní ľudia a tí, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali.

Ak sa zaplní tretina kapacity jednotiek intenzívnej starostlivosti, nevakcinovaní ľudia budú môcť svoje domovy opúšťať len z konkrétnych dôvodov.

Tempo vakcinácie sa spomalilo


V uplynulom týždni Rakúsko nahlásilo 20 408 nových prípadov infekcie koronavírusom a sedemdňový priemerný počet nákaz stúpol na 228,5 na 100-tisíc obyvateľov. V predošlom týždni to bolo 152,5 na 100-tisíc obyvateľov.

Hoci rakúska vláda nabáda občanov, aby sa dali zaočkovať, tempo vakcinácie sa v posledných mesiacoch spomalilo. Aspoň jednu dávku vakcíny doteraz dostalo zhruba 65,4 percenta rakúskej populácie a úplne zaočkovaných je 62,2 percenta Rakúšanov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nový rakúsky kancelár pohrozil nezaočkovaným ľuďom. Ak sa naplní najhorší scenár, obmedzí ich pohyb © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Heger má svoju hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje Kollára a Sme rodina
<< predchádzajúci článok
Ľudia stojaci za poskytnutím pandemickej pomoci schránkam musia byť postavení pred súd, tvrdí Heger