Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. októbra 2021

Heger: Merkelová dokázala, že úlohou politiky nie je robiť populárne rozhodnutia, ale správneAngela Merkelová niekoľkokrát dokázala, že úlohou politiky nie je robiť populárne rozhodnutia, ale tie správne. V statuse na sociálnej sieti to ...Zdieľať
23.10.2021 (Webnoviny.sk) - Angela Merkelová niekoľkokrát dokázala, že úlohou politiky nie je robiť populárne rozhodnutia, ale tie správne. V statuse na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).


Premiér sa spolu s ostatnými európskymi politikmi s dlhoročnou nemeckou kancelárkou rozlúčil v piatok na samite v Bruseli. Podľa Hegera bola Merkelová jednou z najvplyvnejších političiek. Účastníci samitu sa s ňou preto rozlúčili veľkým „standing ovation“.

„Bola odvážna, inšpiratívna a jej osobnosť bude na politickej scéne chýbať. S jej presvedčením, že musíme držať spolu a byť jednotní, sa absolútne stotožňujem. Už nás viac nedelí Železná opona, ale sme jedna Európa,“ napísal v statuse.

Za jedinečný považuje Heger aj jej prístup k strednej a východnej Európe, keďže sama pochádza z niekdajšieho východného Nemecka. Pre Merkelovú bol piatkový samit v Bruseli zrejme posledným. Vo svojej funkcii ich zažila celkovo 107.


Zdroj: Webnoviny.sk - Heger: Merkelová dokázala, že úlohou politiky nie je robiť populárne rozhodnutia, ale správne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na politické hry opäť doplatia zamestnanci?
<< predchádzajúci článok
Pandémia podľa Korčoka zblížila Slovensko so susednými štátmi, v zaočkovanosti však stále zaostávame

Heger: Merkelová dokázala, že úlohou politiky nie je robiť populárne rozhodnutia, ale správne - diskusné fórum čitateľov