Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. septembra 2021

Heger: Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhovPracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhov na to, ako riešiť nepriaznivú situáciu medzi bezpečnostnými zložkamiZdieľať
bp_0275 676x476 28.9.2021 (Webnoviny.sk) - Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhov na to, ako riešiť nepriaznivú situáciu medzi bezpečnostnými zložkami Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) a Úradu inšpekčnej služby (ÚIŠ). Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal počas utorkovej tlačovej konferencie.


„Zosumarizovali sme 17 návrhov, z ktorých niektoré je ešte potrebné rozpracovať. Prebiehajú už aj diskusie s koaličnými partnermi,“ povedal premiér. Dodal, že je potrebné, aby sa na týchto bodoch našla politická zhoda.

K paragrafu 363 premiér uviedol, že ak má byť Slovensko spravodlivý štát, je potrebné, aby fungovala justícia. „Ak nastavíme súdnictvo tak, že sa na neho budeme vedieť spoľahnúť, tak potrebujeme týmto súdom dôverovať. Ale keď raz vstúpia súdy do celého procesu, tak nie je možné, aby prokurátor vstupoval do práce súdov. To si nikto nepraje. V tomto duchu sa pozerám aj na paragraf 363,“ povedal Heger.


Zdroj: Webnoviny.sk - Heger: Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trenčianski sudcovia pripomienkujú druhý návrh reformy súdnej mapy, majú viacero výhrad
<< predchádzajúci článok
Stihneme sa predstaviť ako krajina na výstave Expo Dubaj 2020? Slovenský pavilón nie je stále dokončený

Heger: Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhov - diskusné fórum čitateľov