Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. mája 2021

Heger rokoval s Merkelovou, ocenila protikorupčné nastavenie vlády a hovorili aj o boji proti pandémiiNemecko je pre Slovensko kľúčovým nielen ekonomickým partnerom v regióne. Slovensko má záujem tieto vzťahy ďalej rozvíjať aj v ďalších oblastiach vrátane inovácií v automobilovom priemysle, digitálnych ...Zdieľať
dsc06592 676x451 18.5.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecko je pre Slovensko kľúčovým nielen ekonomickým partnerom v regióne. Slovensko má záujem tieto vzťahy ďalej rozvíjať aj v ďalších oblastiach vrátane inovácií v automobilovom priemysle, digitálnych technológií, výskumu a vývoja, či zelenej ekonomiky.

Slovensko vždy hľadalo riešenia


Premiér Eduard Heger (OĽaNO) o tom hovoril v pondelok 17. mája s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou počas videokonferencie.

Ako informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, Merkelová ocenila protikorupčné nastavenie vlády a uviedla, že doterajšia spolupráca bola vždy dobrá a Slovensko stále patrilo medzi štáty Európskej únie (EÚ), ktoré hľadalo riešenia.

Očkovanie proti koronavírusu


Hovorili spolu aj o boji proti pandémii COVID-19, vakcinácii, ale aj politickej situácii na Slovensku a v Nemecku. Pomerne veľká časť rozhovoru sa venovala postupu očkovania v oboch krajinách, objednávkach a dodávkach vakcín, ale aj stále platných opatreniach.

„Chcel by som sa poďakovať za solidaritu počas pandémie a za podporu pri prerozdelení vakcín,“ uviedol počas videokonferencie Heger.

Predseda vlády sa zaujímal aj o vnútropolitickú situáciu v Nemecku, kde sa majú v septembri uskutočniť parlamentné voľby. Na stole boli tiež otázky súvisiace so vzťahom k Rusku, ale venovali sa aj mimoriadnemu stretnutiu Európskej rady, ktoré sa uskutoční 24. a 25. mája v Bruseli.


Zdroj: Webnoviny.sk - Heger rokoval s Merkelovou, ocenila protikorupčné nastavenie vlády a hovorili aj o boji proti pandémii © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Len vďaka Unionu môžete dostať až 100 eur na svoje oči
<< predchádzajúci článok
Kolíková: Musíme odlišovať užívateľa marihuany od dílera. Nechceme však dekriminalizáciu drog

Heger rokoval s Merkelovou, ocenila protikorupčné nastavenie vlády a hovorili aj o boji proti pandémii - diskusné fórum čitateľov