Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. apríla 2023

Heger smeruje na rokovanie do Banskej Štiavnici, bude sa zaoberať finančnou pomocou pri následkoch požiaruPomocou pri odstraňovaní následkov ničivého marcového požiaru sa na stredajšom výjazdovom rokovaní v Banskej Štiavnici bude zaoberať vláda SR. Pred zasadnutím sa poverený premiérZdieľať
6415e42b6b2ce901574072 676x451 5.4.2023 (SITA.sk) - Pomocou pri odstraňovaní následkov ničivého marcového požiaru sa na stredajšom výjazdovom rokovaní v Banskej Štiavnici bude zaoberať vláda SR. Pred zasadnutím sa poverený premiér Eduard Heger stretne s primátorkou mesta Nadeždou Babiakovou a spolu si pozrú aktuálny stav budov zasiahnutých požiarom. Samotné rokovanie vlády sa uskutoční o 11:00 v Kultúrnom centre na Kammerhofskej 1.V Banskej Štiavnici na Námestí Svätej Trojice horela v sobotu 18. marca historická budova nazývaná „Banka lásky“. Požiar tiež závažne poškodil budovu Berggericht. Zamestnancom Slovenského banského múzea sa podarilo spolu s dobrovoľníkmi a zasahujúcimi zložkami vypratať Galériu Jozefa Kollára. Celkovo oheň zasiahol a poškodil sedem budov, zhoreli strechy a v niekoľkých budovách aj viaceré poschodia.


Poverený premiér na mieste počas hasenia požiaru prisľúbil finančné prostriedky na riešenie vzniknutej situácie a odstránenie havarijného stavu objektov. Zároveň avizoval výjazdové rokovanie vlády v Banskej Štiavnici. Pomoc od ministerstva životného prostredia už dostala Základná umelecká škola, ktorá sídli v jednej z poškodených budov.

Ministerstvo jej poskytlo do dočasného užívania bývalú budovu generálneho riaditeľstva Slovenského vodohospodárskeho podniku. Drevo na poškodené krovy a strechy budov poskytnú po dohode s primátorkou Nadeždou Babiakovou členské spoločnosti Drevárskej sekcie Zväzu spracovateľov dreva SR spolu so štátnym podnikom Lesy SR.


Zdroj: SITA.sk - Heger smeruje na rokovanie do Banskej Štiavnici, bude sa zaoberať finančnou pomocou pri následkoch požiaru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ocenenie kvality Green Brands za inovatívne produkty získali opäť tri značky dm – alverde Naturkosmetik, dmBio a Pro Climate
<< predchádzajúci článok
Policajtov chcel vytlačiť z cesty, zastavili ho až výstrely. Vodič so zákazom šoférovania mal drogy v sebe aj v aute (foto)