Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. augusta 2022

Hegerova vláda by mala požiadať parlament o vyslovenie dôvery. Voliči majú právo vedieť, či vznikne koalícia s podporou fašistovPredseda politickej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker je presvedčený, že povinnosťou vládyZdieľať
297076120_398034715762983_9015462101179067931_n 676x507 9.8.2022 (Webnoviny.sk) - Predseda politickej strany Dobrá voľba a Umiernení Tomáš Drucker je presvedčený, že povinnosťou vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) je požiadať poslancov parlamentu o vyslovenie dôvery.

Vyslovenie dôvery v parlamente


Tvrdí, že je to poctivý, jednoduchý a ústavne čistý spôsob, ako ukončiť koaličné divadlo po očakávanom odchode strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Drucker si myslí, že ľudia majú právo vedieť, ktorí poslanci budú v septembri tvoriť väčšinu v parlamente. V tlačovej správe o tom informoval tím strany Dobrá voľba a Umiernení.

Drucker zdôraznil, že na zodpovedanie všetkých otázok existuje návod v Ústave v článku 114 ods. 2, a to že „vláda môže kedykoľvek požiadať Národnú radu Slovenskej republiky o vyslovenie dôvery."

Vláda s fašistami


„Dozvedeli by sme sa, o koho sa opiera politicky nová vláda, ktorá bude v nikým nekontrolovaných rukách dvoch ľudí: Igora Matoviča a Borisa Kollára," konštatoval Drucker, podľa ktorého je politickou povinnosťou vlády požiadať o dôveru.

Predseda mimovládnej strany skonštatoval, že odpoveď by tak dostali i poslanci z koaličných strán Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Za ľudí, „ktorí sa obávajú, či sa neocitnú v tichej koalícii s fašistami."

Podľa Druckera majú i voliči právo vedieť, čo sa bude diať ďalej a kto bude spravovať štát. „Premiér Heger má plné reči o slušnosti, transparentnosti a kultúre úcty. Teraz je jeho povinnosťou ukázať Slovensku, že slušnosť, transparentnosť a úctu k voličom pozná aj vtedy, keď ide o jeho vlastnú funkciu," doplnil člen predsedníctva strany Rado Baťo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Hegerova vláda by mala požiadať parlament o vyslovenie dôvery. Voliči majú právo vedieť, či vznikne koalícia s podporou fašistov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská pošta by mala za upratovanie a súvisiace služby zaplatiť menej, ušetrí viac ako milión eur
<< predchádzajúci článok
Remišová má zabezpečiť pitnú vodu a kanalizáciu pre všetky obce. Ľudia si zaslúžia život zodpovedajúci 21. storočiu, odkazuje PS