Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. októbra 2019

Hell Energy pri Miškovci zásobuje 52 krajín vrátane SlovenskaNa snímke plniaca linka vo výrobnom závode Hell Energy pri maďarskej obci Szikszó neďaleko Miškovca, 9. októbra 2019.Zdieľať
Na snímke plniaca linka vo výrobnom závode Hell Energy pri maďarskej obci Szikszó neďaleko Miškovca, 9. októbra 2019. Foto: TASR Branislav Caban
Szikszó/Bratislava 9. októbra (TASR) – Celkovo 52 krajín vrátane Slovenska zásobuje energetickými nápojmi a ďalšími výrobkami závod Hell Energy neďaleko maďarskej obce Szikszó pri Miškovci. Ako o tom TASR informovala jeho PR manažérka Kata Somos-Kunos, ide o jediný výrobný závod spoločnosti na celom svete.


„Zaujímavosťou nášho závodu je, že v jednom areáli sa nachádza fabrika na výrobu hliníkových plechoviek aj plnička. Ide pritom o plničku s najvyspelejšími technológiami, ktorá je jednou z najrýchlejších v celej Európe,“ priblížila Somos-Kunos.

Srdcom závodu sú štyri linky na plnenie plechoviek a jedna na PET fľaše. Spustením štvrtej plniacej linky na prelome júla a augusta 2019 stúpla kapacita závodu zo 4,5 milióna plechoviek denne na sedem miliónov. Súčasťou výrobného areálu je logistické centrum s kapacitou 31.000 paliet.

„V roku 2011 sme spustili výrobu v terajšom závode, ktorý sa rozprestiera na ploche 11 hektárov a neustále ho rozširujeme. Ešte stále sme sa pritom nedostali na našu plnú plánovanú výrobnú kapacitu,“ dodala PR manažérka.

Značka Hell Energy pôsobí na trhu 13 rokov a podľa vlastných údajov patrí medzi troch najväčších svetových producentov značkových energetických nápojov. Počas vlaňajška firma vyprodukovala približne 1,5 miliardy plechoviek, vďaka spusteniu štvrtej výrobnej linky očakáva spoločnosť nárast na 2,5 miliardy kusov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre zvýšenie komfortu obmedzia prevádzku na hraničnom priechode Ubľa
<< predchádzajúci článok
Zrekonštruovaný ubytovací objekt rozšíril kapacity ženskej väznice

Hell Energy pri Miškovci zásobuje 52 krajín vrátane Slovenska - diskusné fórum čitateľov