Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

01. septembra 2007

Herec Clooney hovoril na filmovom festivale o politikePodľa Georga Clooneyho má kandidát na amerického prezidenta Barack Obama auru rockovej hviezdy. Na Benátskom filmovom festivale hovoril aj o ďalších dvoch prezidentských kandidátoch a americkej ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. septembra (WEBNOVINY) - Podľa Georga Clooneyho má kandidát na amerického prezidenta Barack Obama auru rockovej hviezdy. Na Benátskom filmovom festivale hovoril aj o ďalších dvoch prezidentských kandidátoch a americkej zahraničnej politike.

"Zrazu ste v miestnosti s rockovou hviezdou. Kráča do sveta a vyráža vám dych. Úprimne, bol by som rád, ak by sa stal prezidentom," povedal o Obamovi hollywoodsky herec. Senátora si váži za odvahu napísať v roku 2003 "o tom, aká je prichádzajúca vojna hlúpa". Clooney sa pozitívne vyjadroval aj na adresu Hillary Clinton a bývalého senátora Johna Edwardsa. Uvažoval, či do hry o prezidentské kreslo môže vstúpiť aj bývalý viceprezident Al Gore. "Bolo by to zaujímavé," povedal Clooney.

Politická atmosféra sa nesie filmovým festivalom aj pre uvedené filmy. Dve americké snímky, ktoré súťažia o hlavnú cenu Zlatého leva, sa zaoberajú vojnou v Iraku.

Film Michael Clayton (2007), v ktorom si zahral aj George Clooney, mal na festivale premiéru v piatok v noci.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na korunováciu Anny Tirolskej prišiel Otto von Habsburg
<< predchádzajúci článok
Nový singel Britney Spears na webovej stránke

Herec Clooney hovoril na filmovom festivale o politike - diskusné fórum čitateľov