Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. septembra 2022

Hirman: Sme vo veľmi ťažkej situácii, ale ideme bojovať za túto krajinu spoločneKeď je kríza, keď je zle, treba bojovať. Takto okomentoval prijatie ponuky stať sa ministrom hospodárstva nový šéf rezortu Karel Hirman. Krajina čelí ...Zdieľať
bp_4871 676x451 13.9.2022 (Webnoviny.sk) - Keď je kríza, keď je zle, treba bojovať. Takto okomentoval prijatie ponuky stať sa ministrom hospodárstva nový šéf rezortu Karel Hirman.

Krajina čelí kríze


„Všetci spoločne sme vo veľmi ťažkej situácii, vidíme to v celej Európe, je to globálny problém, takže kedy, ak nie teraz, treba ísť do boja, aby sme všetci spoločne túto krízu ustáli, aby sme išli ďalej," povedal pri jeho predstavovaní premiérom Eduardom Hegerom.

Podľa Hirmana žijeme dobu, akú sme ešte nezažili. Odmietol, že by bol jeho príchod na čelo ministerstva hospodárstva v tejto dobe politickou samovraždou.

„Ideme bojovať za túto krajinu spoločne, áno, bude to niečo stáť, na to, aby sme to všetci spoločne v kľude a v pokoji a so zachovaním výroby a životnej úrovne prekonali toto obdobie," zhrnul nástupca Richarda Sulíka.


Odborník na energetiku


Ako doplnil premiér Heger, všetci vymenovaní ministri sú odborníci, ktorí zabezpečia kontinuitu. Vyjadril im pritom plnú odbornú, ale aj politickú podporu.

„Som si istý, že uchopia opraty od prvého dňa profesionálne a na maximum," skonštatoval. V súvislosti s Karlom Hirmanom vyzdvihol jeho predchádzajúce pôsobenie. „Vyštudoval ťažbu ropy a plyny, čo viac potrebujete pre tento čas," povedal.

Karel Hirman je odborník v oblasti energetiky, ktorý pôsobil ako poradca premiérky Ivety Radičovej, ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, ale aj ako expert na energetiku v tíme poradcov ukrajinského premiéra Volodymyra Hrojsmana.

Pôsobil tiež ako manažér a člen riadiacich orgánov niekoľkých slovenských energetických spoločností a v Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hirman: Sme vo veľmi ťažkej situácii, ale ideme bojovať za túto krajinu spoločne © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová sa správa ako Sorosova kraslica, podľa Fica odignorovala milión podpisov a opäť zmarila referendum (video)
<< predchádzajúci článok
Väčšina detských očných vád sa prejaví pri nástupe do školy, hovorí primárka očného oddelenia