Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. júna 2020

Hľadá sa nový riaditeľ NASES, Remišovej úrad spustil výberové konanieÚrad podpredsedníčky vlády SR pre investície a informatizáciu vyhlásil výberové konanie na generálneho riaditeľa ...Zdieľať
img_0770 1 676x451 29.6.2020  - Úrad podpredsedníčky vlády SR pre investície a informatizáciu vyhlásil výberové konanie na generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Termín zasielania prihlášok je do 13. júla.


Uchádzač o funkciu musí vopred súhlasiť, že jeho písomná prezentácia a vízia o NASES bude sprístupnená tretím stranám. Úrad o tom informoval v pondelok prostredníctvom tlačovej správy.

"Spustili sme transparentné výberové konanie na pozíciu generálneho riaditeľa NASES. Neexistuje žiaden favorit," uviedla podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová. Podľa nej by to mal byť človek, ktorý bude nielen odborník v IT, ale najmä manažér, obhajujúci v prvom rade záujmy štátu.

"Kľúčové štátne IT systémy potrebujú byť nielen úplne bezpečné, ale najmä plne a spoľahlivo funkčné. Pre nového riaditeľa to bude nielen výzva, ale aj zodpovednosť," dodala.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) plní úlohy v oblasti informatizácie spoločnosti a spravuje informačné systémy verejnej správy, pre orgány štátnej správy, právnické a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy. Prevádzkuje vládnu sieť Govnet a Ústredný portál verejnej správy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hľadá sa nový riaditeľ NASES, Remišovej úrad spustil výberové konanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mestský úrad v Prešove čaká rekonštrukcia, energetická náročnosť budovy sa výrazne zníži
<< predchádzajúci článok
Peter Pellegrini zakladá stranu Hlas-Sociálna demokracia, predstavil aj logo svojej novej strany (video)

Hľadá sa nový riaditeľ NASES, Remišovej úrad spustil výberové konanie - diskusné fórum čitateľov