Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. júna 2020

Peter Pellegrini zakladá stranu Hlas-Sociálna demokracia, predstavil aj logo svojej novej strany (video)Peter Pellegrini v pondelok na tlačovej besede predstavil názov aj logo svojej novej strany. Ako uviedol Pellegrini ide Hlas – sociálna demokracia.Zdieľať
Peter Pellegrini zakladá stranu Hlas-Sociálna demokracia

Peter Pellegrini zakladá novú politickú stranu, volať sa bude Hlas - Peter Pellegrini zakladá novú politickú stranu, volať sa bude Hlas - sociálna demokracia. Prípravný výbor strany už oznámil zber podpisov potrebných na jej registráciu Ministerstvu vnútra (MV) SR. Strana má podľa Pellegriniho slov ambíciu byť hlasom sociálnej demokracie, ktorá sa musí vrátiť k ľuďom a získať späť koaličný potenciál. Pellegrini o tom informoval na pondelkovej tlačovej konferencii.

"Strana, ktorú vám dnes predstavujeme, musí byť strana, v ktorej sa snúbi skúsenosť, odbornosť a profesionalita," skonštatoval Pellegrini s tým, že sa musí skĺbiť aj s mladíckou energiou. Zdôraznil, že je potrebné urobiť všetko pre to, aby sociálna demokracia opäť mala koaličný potenciál. V súvislosti so vznikom novej strany hovorí o medzníku v budovaní sociálnej demokracie.

Pellegrini na tlačovej konferencii predstavil aj ďalších 15 mladých tvárí, ktoré budú súčasťou jeho strany. "Títo mladí ľudia, ktorí dnes rozširujú naše rady, pochádzajú z celého Slovenska," poznamenal.

Na registráciu strany je potrebných aspoň 10.000 vyzbieraných podpisov. Strana ich musí odovzdať ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splní všetky zákonné podmienky, ministerstvo ju zaregistruje.

Video: Tlačová beseda Petra Pellegriniho

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pellegrini v stredu 17. júna oznámil, že k jeho novovznikajúcemu subjektu sa pridávajú poslanci parlamentu Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč.

Zároveň potvrdil, že jeho nová politická strana bude bez sponzorov v pozadí a bude silno antifašistická. Zaregistrovaná by mohla byť podľa jeho slov na jeseň. V piatok 26. júna Pellegrini uviedol, že sa vzdal členstva v strane Smer-SD.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Peter Pellegrini predstavil 11 členov budúceho sociálnodemokratického subjektu. (17. 6. 2020)
 Fico sa v statuse na sociálnej sieti vyjadril k rozhodnutiu Pellegriniho odísť zo Smeru-SD (10. 6. 2020)
 Pellegrini je dieťa Smeru a Za ľudí s jeho stranou spolupracovať nebude, Sulík túto možnosť nevylúčil (10. 6. 2020)
 Smer-SD sa po odchode Pellegriniho podľa politológa zmení na radikálnu až komunistickú ľavicu (10. 6. 2020)
 Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini definitívne odchádza zo Smeru. (10. 6. 2020)
 Pellegrini získava čoraz väčšiu popularitu, banskobystrickí smeráci ho chcú na čele strany namiesto Fica (21. 5. 2020)
 Pellegrini pripustil svoj odchod zo Smeru ako jedno z riešení, s Ficom sa rozprával niekoľkokrát (19. 5. 2020)
 Odmietanie Pellegriniho v Smere je pre Druckera úsmevné, nevylučuje spoluprácu s výraznou osobnosťou (8. 5. 2020)
 Pellegrini chce snem Smeru už v septembri, otázky o svojom odchode zo strany označil za predčasné (6. 5. 2020)
 Pellegrini Bolo dobré, že Fico v kampani nebol, v Smere musí dôjsť k zmene. Pripúšťa aj svoju kandidatúru za šéfa strany. (25. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Hľadá sa nový riaditeľ NASES, Remišovej úrad spustil výberové konanie
<< predchádzajúci článok
Európska únia otvorí hranice pre občanov 15 krajín, ale najskôr zohľadní ich situáciu s Covid-19

Peter Pellegrini zakladá stranu Hlas-Sociálna demokracia, predstavil aj logo svojej novej strany (video) - diskusné fórum čitateľov