Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

05. júna 2020

Hladnej slonici, ktorá čakala mláďa, vybuchol v papuli ananás naplnený výbušninami


Tagy: slon

Indická polícia zatkla v piatok muža obvineného zo zabitia slonice. Tá zahynula po tom, čo zahryzla do ananásu naplneného výbušninami, ktoré jej explodovali v papuli. Bežný spôsob zabíjaniaZdieľať
india_pregnant_elephant_91975 9c9c16d475334918a23faf34052b9c63 676x451 5.6.2020 - Indická polícia zatkla v piatok muža obvineného zo zabitia slonice. Tá zahynula po tom, čo zahryzla do ananásu naplneného výbušninami, ktoré jej explodovali v papuli.

Bežný spôsob zabíjaniaPätnásťročná slonica, ktorá čakala mláďa, už nedokázala pre zranenie prijímať potravu a uhynula v rieke v okrese Pallakad v juhoindickom štáte Kérala, informovali miestne úrady.

Tie teraz vyšetrujú, či bol páchateľ pytliak alebo farmár, ktorý chcel slonicu zabiť, aby zabránil škodám na úrode.

Nastražené "bomby" vyrobené z jedla naplneného výbušninami sú v Indii bežné, predovšetkým v južných štátoch. Využívajú sa najmä pri love divej zveri na mäso.

Pobúrenie medzi aktivistami


Zabitie gravidnej slonice však spôsobilo pobúrenie medzi aktivistami bojujúcimi za práva zvierat. Bývalá indická ministerka Maneka Gándhíová označila smrť slonice za šokujúcu a vyzvala na tvrdý trest pre zodpovedného páchateľa.

Zmenšujúce sa oblasti prirodzeného výskytu divo žijúcich slonov a ich zvyšujúci sa počet viedol za posledných 15 rokov k tomu, že si hladné zvieratá hľadajú potravu aj v obciach, kde niekedy zničia úrodu alebo napadnú miestnych obyvateľov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hladnej slonici, ktorá čakala mláďa, vybuchol v papuli ananás naplnený výbušninami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: slon
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezabudnuteľného Jozefa Bednárika pripomína jedna z tabúľ náučného chodníka v Zelenči
<< predchádzajúci článok
Benátky zaplavil neobyčajne vysoký príliv, voda sa vyliala takmer v štvrtine mesta (video)

Hladnej slonici, ktorá čakala mláďa, vybuchol v papuli ananás naplnený výbušninami - diskusné fórum čitateľov