Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. júna 2020

Nezabudnuteľného Jozefa Bednárika pripomína jedna z tabúľ náučného chodníka v ZelenčiTo najlepšie z obce Zeleneč približujú informačné tabule náučného chodníka, ktorý pribudol v tejto dedine pri Trnave. Jeho súčasťou je aj tabuľa o zelenečskom ochotníckom divadle a nezabudnuteľnom ...Zdieľať
jozef bednarik 676x501 6.6.2020  - To najlepšie z obce Zeleneč približujú informačné tabule náučného chodníka, ktorý pribudol v tejto dedine pri Trnave. Jeho súčasťou je aj tabuľa o zelenečskom ochotníckom divadle a nezabudnuteľnom režisérovi Jozefovi Bednárikovi.


Ďalšie tabule sú venované úspešným rodákom, flóre a faune, histórii a kultúrnym pamiatkam či organizáciám, ktoré v obci pôsobia.

„Divadelná“ tabuľa v jednej časti približuje zrod a pôsobenie ochotníckeho Z-divadla, ktoré pod vedením režiséra Jozefa Bednárika žalo úspechy nielen doma, ale aj v mnohých krajinách v zahraničí. Druhá polovica tejto tabule je venovaná len osobnosti Bednárika.

Najslávnejšieho rodáka Jozefa Bednárika si v Zelenči aj po jeho smrti v roku 2013 vážia a neustále pripomínajú. Pred tromi rokmi pri miestnej škole odhalili jeho bustu, v dedine organizujú muzikálové večery alebo divadelné výstavy.

Zhromažďovanie materiálov na jednotlivé tabule a ich príprava trvala podľa starostu Ľubomíra Jedličku asi rok. Náučný chodník v Zelenči je súčasťou siete pätnástich podobných chodníkov, ktoré v obciach pri Trnave pripravilo Združenie obcí mestskej oblasti Trnava s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nezabudnuteľného Jozefa Bednárika pripomína jedna z tabúľ náučného chodníka v Zelenči © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Patagónii objavili nový druh mäsožravého dinosaura, vedcov prekvapila jeho stavba tela
<< predchádzajúci článok
Hladnej slonici, ktorá čakala mláďa, vybuchol v papuli ananás naplnený výbušninami

Nezabudnuteľného Jozefa Bednárika pripomína jedna z tabúľ náučného chodníka v Zelenči - diskusné fórum čitateľov