Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. januára 2022

Hlas-SD vylúčil z možnej spolupráce Kotlebovcov a OĽaNO, „Obyčajní“ sú podľa Pellegriniho stelesnením zlyhaníPredsedníctvo strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) zakázalo svojim straníckym štruktúram uzatvoriť koalície alebo spoluprácu v komunálnych a regionálnych voľbách so stranou Kotlebovci - Ľudová ...Zdieľať
hlas sd 676x368 26.1.2022 (Webnoviny.sk) - Predsedníctvo strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) zakázalo svojim straníckym štruktúram uzatvoriť koalície alebo spoluprácu v komunálnych a regionálnych voľbách so stranou Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) a s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

OĽaNO stelesňuje fatálne zlyhania


Zároveň Hlas-SD vylúčil spoluprácu s ĽSNS a OĽaNO aj po parlamentných voľbách. Na tlačovej besede Hlasu-SD to povedal jeho predseda Peter Pellegrini a dodal, že v miestnych a regionálnych voľbách majú okrem týchto dvoch subjektov štruktúry strany voľnú ruku a môžu uzatvárať „pestré koalície“.

Hlas-SD vylučoval zo spolupráce len ĽSNS. Teraz pridal aj vládne hnutie OĽaNO. Podľa Pellegriniho je OĽaNO stelesnením toho najhoršieho v politike s fatálnymi zlyhaniami. Vládne hnutie Igora Matoviča označil za schránkovú firmu, ktorá nemá ani len kanceláriou so svojou menovkou.

„Je to strana jedného muža,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že existuje len na to, aby sa „tučné“ štátne dotácie prelievali do súkromného vrecka. Matovič podľa šéfa Hlasu-SD zlyhal odborne aj ľudsky. Ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) označil za vojnového štváča.

Neexistujúca ministerka kultúry


Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽaNO) je podľa Pellegriniho zrelý na demisiu za kauzu dotácií pre ošípané. Ministerku kultúry Natáliu Milanovú (OĽaNO) považuje za „neexistujúcu“.

Hlas-SD chce podľa jeho predsedu vyvinúť maximálne úsilie v petícii na vypísanie referenda, ktoré sa bude týkať zmeny ústavy, aby bolo možné skrátiť volebné obdobie aj referendom. Druhá otázka by sa mala týkať cudzích vojenských základní.

Tretiu otázku chce pridať Hlas-SD. Pellegrini tvrdí, že otázka ešte nie je „ustálená“. Mala by sa tykať sociálnej témy. Buď zastropovania veku odchodu do dôchodku, výpočtu minimálnej mzdy alebo trinásteho dôchodku, či garancie rovnakej mzdy pre muža a ženu, ak vykonávajú rovnakú prácu.
Zdroj: Webnoviny.sk - Hlas-SD vylúčil z možnej spolupráce Kotlebovcov a OĽaNO, „Obyčajní“ sú podľa Pellegriniho stelesnením zlyhaní © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Slovensko zavítal šéf Európskej rady Michel, s premiérom diskutoval aj o význame spojenectiev
<< predchádzajúci článok
Policajti NAKA zadržali pri Zvolene dílera drog, v aute mal kokaín aj metamfetamín