Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. decembra 2023

Hlas zvažuje Pellegriniho kandidatúru na post prezidentka, definitívne rozhodnutie oznámi však až po Novom roku (video)V strane Hlas-SD vážne zvažujú kandidatúru svojho predsedu Petra Pellegriniho na prezidentský post. V diskusnej ...Zdieľať
pellegrini 1 676x479 3.12.2023 (SITA.sk) - V strane Hlas-SD vážne zvažujú kandidatúru svojho predsedu Petra Pellegriniho na prezidentský post. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike to uviedol samotný Pellegrini.

Definitívne rozhodnutie po Novom roku


Doplnil, že momentálne absolvuje výjazdy po Slovensku a stretáva sa s regionálnymi zástupcami strany. Blížiace sa sviatočné obdobie chce využiť na premýšľanie.

Definitívne rozhodnutie by chcel prezradiť po Novom roku. Zdôraznil, že o podpore svojej potenciálnej kandidatúry zatiaľ s nikým nerokuje vzhľadom na to, že sa zatiaľ jednoznačne nerozhodol kandidovať.

K vypísaniu termínu prezidentských volieb chce Pellegrini pristúpiť veľmi zodpovedne. Absolútne odmieta, že by s termínmi prvého i druhého kola volieb akýmkoľvek spôsobom manipuloval (Pellegrini má ako predseda Národnej rady SR v kompetencii vypísanie volieb - pozn. SITA).

Hlas sa so Smerom nespojí


Predseda parlamentu dodal, že si dal vypracovať na Ministerstve vnútra SR analýzu. Na margo budúcnosti svojej strany, v prípade ak by úspešne kandidoval na post hlavy štátu, uviedol, že Hlas podľa neho bude pokračovať i ďalej v úspešnom ťažení a je presvedčený, že ostane relevantným politickým hráčom.

Strana sa podľa neho nemieni s nikým spájať. Odmietol a nemieni pripustiť, že by sa Hlas v budúcnosti spojil so stranou Smer-SD, z ktorej pôvodne vzišiel. Pellegrini bol v relácii sám, vzhľadom na to, že sa médiu nepodarilo nájsť mu v diskusii oponenta.
Zdroj: SITA.sk - Hlas zvažuje Pellegriniho kandidatúru na post prezidentka, definitívne rozhodnutie oznámi však až po Novom roku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Exprezidentovi Porošenkovi zakázali vycestovať z Ukrajiny pre údajné stretnutie s premiérom Orbánom (video)
<< predchádzajúci článok
Vodička pri obci Mierovo neprežila čelnú zrážku s autom, v ktorom sa viezla mladá rodina (foto)