Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. apríla 2024

Hlasovacie preukazy k eurovoľbám si môžu voliči vybavovať od 24. apríla, musia požiadať obec v mieste trvalého pobytuHlasovacie preukazy pre voľby do Európskeho parlamentu (EP) začnú vydávať obce a mestá od 24. apríla.Zdieľať
belgium_european_elections_80900 b5edc100bf16413985c676526fffa803 676x459 22.4.2024 (SITA.sk) - Hlasovacie preukazy pre voľby do Európskeho parlamentu (EP) začnú vydávať obce a mestá od 24. apríla.


Ministerstvo vnútra (MV) SR informovalo, že preukaz si môžu vybaviť voliči, ktorí majú trvalý pobyt na Slovensku a v deň volieb nebudú môcť voliť vo svojom volebnom okrsku. Voľby do EP sa uskutočnia 8. júna.

Pri strate máte smolu


MV SR spresnilo, že hlasovací preukaz oprávňuje voliča voliť v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku. Požiadať oň je potrebné obec trvalého pobytu.

Rezort dodal, že preukaz sa vydáva iba raz a pri strate alebo odcudzení obec voličovi nový preukaz nevydá.

Rezort vnútra doplnil, že elektronicky (e-mailom) a listine možno požiadať o hlasovací preukaz najneskôr do 20. mája, pričom žiadosť musí byť do uvedeného termínu obci aj doručená.

Preukaz zašlú doporučene


Obec zašle hlasovací preukaz na adresu uvedenú v žiadosti doporučenou zásielkou. Ak volič uvedie, že preukaz prevezme iná osoba, musí v žiadosti uviesť jej meno, priezvisko a číslo občianskeho preukazu.

Osobne alebo prostredníctvom osoby splnomocnenej žiadateľom si možno vyzdvihnúť hlasovací preukaz najneskôr 7. júna v úradných hodinách obce. Uviedlo ministerstvo vnútra.

Viac informácií nájdete na webe MV SR: https://www.minv.sk/?ep24-info1sk


Zdroj: SITA.sk - Hlasovacie preukazy k eurovoľbám si môžu voliči vybavovať od 24. apríla, musia požiadať obec v mieste trvalého pobytu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinská SBU zadržala agenta ruskej vojenskej rozviedky, ktorý mal zistiť rozmiestnenie protivzdušnej obrany Kyjeva
<< predchádzajúci článok
Podvodníci zneužili zbierku na muníciu pre Ukrajinu, od ľudí sa snažia vylákať peniaze aj osobné údaje