Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. apríla 2024

Ukrajinská SBU zadržala agenta ruskej vojenskej rozviedky, ktorý mal zistiť rozmiestnenie protivzdušnej obrany KyjevaUkrajinská bezpečnostná služba (SBU) oznámila, že zadržala agenta ruskej vojenskej rozviedky GRU, ktorý mal za úlohu zistiť, kde sa nachádzajú ...Zdieľať
gettyimages 821762918 676x451 22.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) oznámila, že zadržala agenta ruskej vojenskej rozviedky GRU, ktorý mal za úlohu zistiť, kde sa nachádzajú radarové a protilietadlové raketové systémy chrániace Kyjiv pred ruskými útokmi raketami a dronmi. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Muž, ktorý žil v ruskom meste Murmansk, prišiel na Ukrajinu pred 24. februárom 2022 čiže pred začiatkom ruskej invázie a predstieral, že predáva palivá a mazivá.

Podľa SBU na súčasnej misii začal aktívne pracovať vlani na jeseň. Pod zámienkou obchodných ciest cestoval po Kyjivskej a Čerkaskej oblasti s cieľom zistiť, kde sa nachádzajú ukrajinské systémy protivzdušnej obrany Patriot a IRIS-T a radary.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská SBU zadržala agenta ruskej vojenskej rozviedky, ktorý mal zistiť rozmiestnenie protivzdušnej obrany Kyjeva © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na provizórnom pohrebisku v meste Chán Júnis našli 283 tiel, tvrdí palestínska civilná obrana
<< predchádzajúci článok
Hlasovacie preukazy k eurovoľbám si môžu voliči vybavovať od 24. apríla, musia požiadať obec v mieste trvalého pobytu