24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

29. apríla 2011

HOKEJ-MS: B-skupina - Švajčiari sa natrápili s Francúzmi

B-skupina: Švajčiarsko - Francúzsko 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

V piatkovom úvodnom stretnutí v základnej B-skupine na 75. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji sa v Košiciach reprezentanti Švajčiarska natrápili s výberom Francúzska, keď tohto súpera zdolali 1:0 až po predĺžení. Francúzsky výber začal aktívnejšie, pribrzdiť ich však malo vylúčenie útočníka Rauxa. Hneď na úvod oslabenia sa však dostali do veľkej šance, Meunier brankára Stephana neprekonal. Tesne pred koncom úvodného dejstva mohol otvoriť skóre Švajčiar Seger, ale nepodarilo sa mu puk poslať do odkrytej bránky súpera. V 26. min opäť pohrozili v oslabení Francúzi, no skóre sa nemenilo. O tri minúty neskôr mali na druhej strane veľkú šancu skórovať reprezentanti Švajčiarska, ale Sprunger trafil puk iba do obrancu. V úvode tretieho dejstva zlyhalo osvetlenie v košickej Steel aréne a zápas museli rozhodcovia prerušiť na niekoľko minút. Potom si Francúzi vypracovali hneď dve obrovské šance, ale v oboch prípadoch bol úspešnejší brankár "helvétskeho kríža" Stephan. V 47. min sa k slovu opäť dostali Švajčiari, Ambühl však trafil iba gólmana Hueta, ktorý v 52. min zneškodnil pokus jedného zo švajčiarskych útočníkov. V tretej dvadsaťminútovke mali jasne navrch Švajčiari, ale francúzsky gólman si držal čisté konto. V 56. min mohol rozhodnúť T. Da Costa, ale puk mu v poslednom okamihu preskočil čepeľ hokejky. Švajčiari pred tretím klaksónom chceli získať na svoje konto tri body, ale Huet čaroval. Rozhodnutie napokon prinieslo až predĺženie, keď v 62. min po samostatnej akcii prekonal Hueta obranca Vauclair.

V druhom piatkovom súboji v B-skupine proti sebe nastúpia Bielorusko a Kanada.

B-skupina:
Švajčiarsko - Francúzsko 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 62. Vauclair (Rüthemann)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Partanen, Rönn - Terho (všetci Fín.), Semionov (Est.), 2964 divákov

Švajčiarsko: Stephan - Diaz, Bezina, Du Bois, Seger, Vauclair, Furrer, Sbisa - Plüss, Rüthemann, Gardner - Ambühl, Monnet, Lötscher - Trachsler, Bieber, Moser - Stancescu, Lemm, Sprunger
Francúzsko: Huet - Auvitu, Besch, Bachet, Hecquefeuille, Moisand, Roussel, Janil - Meunier, Bellemare, S. Treille - D. Fleury, S. Da Costa, Desrosiers - Tardif, Gras, T. Da Costa - Henderson, Arrossamena, Raux - Romand