24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

29. apríla 2011

MS 2011: Slovensko - Slovinsko - III. tretina - 3:1

Slovensko zdolalo vo svojom úvodnom zápase na majstrovstvách sveta Slovinsko 3:1. +VIDEO - góly

MS 2011: A-skupina - Slovensko - Slovinsko - ohlasy

A-skupina:
Slovensko - Slovinsko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 36. Šatan (Surový), 48. Podhradský, 60. Bartečko - 23. Kranjc (Kužnik, Razingar)

Priebeh:
III. tretina
60 min.: Koniec zápasu
60 min.: Bartečko strelil tretí gól do prázdnej brány.

60 min.: Kristan odkorčuľoval z brány na striedačku. Time-out Slovinsko
56 min.: Demitra zaviezol puk do útočného pásma, nadherne ho prenechal Gáboríkovi a ten zoči voči brankárovi nepremenil obrovskú šancu. Následná dorážka Stümpela nebola úspešna
55 min.: Demitra nahadzoval puk pred bránu, kde perfektne clonil Bartečko. Brankár Kristan si poradil aj s touto nebezpečnou situáciou
54 min.: Slovensko bude hrať presilovú hru po faule na Richarda Zedníka
51 min.: Bartečko sa po ľavej strane dostal do úniku, ktorý zakončil golfákom. Brankár Kristan bol pozorný
48 min.: Po nepremenenej šanci Surového sa na modrej čiare zmocnil puku Podhradský a strelou od modrej čiary prestrelil Kristana

46 min.: Gáborik sa opäť dostal do šance. S jeho strelou si brankár Kristan dokázal poradiť
44 min.: Slovinci využívajú striedania slovenského tímu a vytváraju si následne nebezpečné šance
42 min.: Slovensko vedie na strely na bránu 31:13
41 min.: Slovinci v pásme, Robarova bomba od modrej nad bránu, chvíľku Hálák ani obrancovia nevedeli, kde je puk
41 min.: Začala sa tretia tretina

II. tretina

40 min.: Koniec druhej tretiny
38 min.: Marcel Hossa prihrával pred bránu do šance Zedníkovi, ale ten netrafil bránu. Tentoraz puk minul bránu o centimetre
38 min.: Slováci ožili a tlačia sa do útočného pásma.
36 min.: Miroslav Šatan strelil vyrovnávajúci gól. Po ukážkovej prihrávke Surového spoza brány nechytateľne zavesil a brankár Kristan nemal šancu. Aréna je vo vyrtžení

34 min.: Demitra sa dostal nečakane k odrazenému puku a z otočky vystrelil priamo na brankára, ktorý so strelou nemal problém. Brankár Slovinska podáva dnes výborný výkon
33 min.: Slovinsko hrá s piatimi hráčmi
32 min.: Gáborik sa snažil strelou švihom prestreliť brankára. Kristanovi vypadol puk, ale nikto zo slovenského tímu sa nedostal k dorážke
30 min.: Slovensko sa nevie usadiť v útočnom pásme a v prvej polovici presilovky sme si nevypracovali ani jednú vyloženú šancu
29 min.: Slovensko si zahrá štvorminútovú presilovú hru
28 min.: Gáborik sa popri mantineli dostal do útočného pásma kde našiel voľného Bartečka, ale ten nedokázal dostatočne nadvihnúť puk a brankár Kristan si s jeho strelou poradil
26 min.: Slovinsko hrá presilovú hru, ale rozhodca vylučuje aj na druhej strane a preto sa bude hrať 4:4
26 min.: Slovinci sa po úvodnom góle prebrali a vytvárajú si nebezpečné šance
23 min.: Kranjc sa predral cez obráncov a popod brankára Haláka zasunul puk do brány . Slovinsko vedie 1:0
22 min.: Jurčina oslobodzuje svoj tím a zbiera drahocenné sekundy. Slovinci sa nevedia usadiť v útočnom pásme
21 min.: V úvode druhej tretiny musel po strele Robara zasahovať Halák. Štrbák si pôjde sadnúť na trestnú lavicu

I.tretina
20 min.: Koniec prvej tretiny
18 min.: Celým štadiónom znie "My chceme gól"
17 min.: Halák zatiaľ vďaka skvelej obrane veľa práce nemal
15 min.: Bartečko sa ocitol pred bránou súpera, ale v najdôležitejšom momente mu skočil puk a preto nezakončil podľa svojích predstáv
13 min.: Slovensko pokračuje v dobíjaní brány Kristana. Nebezpečnou strelou ho preveril Jurčina
10 min.: Gáborík sa ocitol už v tretej šanci, ktoré mu vypracoval Demitra
8 min.: Slováci momentálne vynikajú nad svojim súperom v každej hernej činnosti
7 min.: V ďalšej obrovskej šanci sa ocitol Zedník, no medzeru medzi betónmi Kristana nenašiel
6 min.: Slováci si v úvodných minútach vytvárajú obrovský tlak a hráči Slovinska miestami nevedia kam skôr skočiť
5 min.: Demitra nádherne vysunul do šance Gáboríka, ktorému ale blafák nevyšiel
3 min.: Šatan si v presilovej hre vytvoril obrovskú šancu, no ani následné dorážky neskončili v bráne súpera
2 min.: Na začiatku zápasu si prvú presilovú hru zahrajú Slováci
1 min.: Úvodné buly vyhral tím Slovenska
Minútou ticha si celý štadión uctil obete zemetrasenia v Japonsku
Do brány Slovenska sa postavý Jaroslav Halák
Hymnu Slovenskej republiky zaspievala Sisa Lelkes Sklovská

Slovensko: Halák - Jurčina, Baranka, Podhradský, Štrbák, Ivan Majeský, Graňák - Gáborík, Stümpel, Demitra - Šatan, Bartečko, Nagy - Ružička, Surový, Radivojevič - Zedník, Marcel Hossa
Slovinsko: Kristan - Kužnik, Kranjc, Robar, Gregorc, Tavželj, Pretnar, Dervarič, Kovačevič - D. Rodman, M. Rodman, Razingar - Jeglič, Tičar, Sabolič - Pance, Pajič, Hebar - Goličič, M. Hočevar, Šivic

HOKEJ-MS: A-skupina - Slováci vydreli víťazstvo nad Slovincami
A-skupina: Slovensko - Slovinsko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

BRATISLAVA 29. apríla (SITA) - Slovenská reprezentácia zvíťazila vo svojom úvodnom vystúpení na 75. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v základnej A-skupine nad Slovinskom 3:1. Góly Slovenska strelili Miroslav Šatan, Peter Podhradský a Ľuboš Bartečko, na druhej strane sa do streleckej listiny zapísal Aleš

Zverenci trénera Glena Hanlona síce mali v búrlivej atmosfére bratislavskej Orange aréne v úvodom dejstve miestami až drvivý tlak, ale nedokázali nájsť recept na slovinského brankára Kristana. Slovenský gólman Jaroslav Halák spoľahlivo kryl všetky pokusy Slovincov. Na začiatku druhej časti v presilovke otvorili skóre duelu Slovinci, v 36. min vyrovnal Miroslav Šatan. Slováci mali rovnako ako v prvej časti prevahu, na skórovanie však nevyužili ani štvorminútovú presilovku pri vylúčení Jegliča. Čakanie na druhý slovenský gól ukončil v 48. min delovkou od modrej čiary Podhradský. Definitívnu bodku za duelom dal v posledných sekundách do prázdnej bránky Bartečko. Za najlepších hráčov zápasu vyhlásili Miroslava Šatana a Aleša Krajnca.

Vo ôsmom súboji proti Slovincom Slováci dosiahli ôsmy triumf a s týmto súperom ešte neprehrali. V tabuľke A-skupiny patrí Slovensku prvé miesto o skóre pred Nemeckom, tretie je Slovinsko a posledné prekvapujúco Rusko.

A-skupina:
Góly: 36. Šatan (Surový), 48. Podhradský (Zedník, Surový), 60. Bartečko - 23. Kranjc (Kužnik, Razingar)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kurmann (Švaj.), Sterns (USA) - Arm (Švaj.), Tillerkvist-Jonsson (Švéd.), 9248 divákov

Slováci začali aktívne a už v 63. sekunde si na trestnú lavicu za hákovanie na Nagya išiel sadnúť Tičar. V presilovke Slovákov najprv pohrozil hosťujúci kapitán Razingar a v ďalšom priebehu početnej výhody Slováci aj napriek tlaku nedokázali skórovať. V 4. min sa pokúšal spoza bránky presadiť Zedník, ale puk skončil na pravom betóne brankára Kristana. Vzápätí Gáboríkovi v nájazde v rozhodujúcom okamihu skĺzol puk z čepele hokejky. Zedník neuspel ani v 7. min po peknej prihrávke od Surového. Slovinci hrozili rýchlymi kontrami, ktoré však končili na pozornom Halákovi. V 8. min pálil neúspešne z ľavého kruhu Gáborík, na druhej strane sa zaskvel Halák po strele Pajiča. Gólman Kristan odolal aj ďalším pokusom Šatana, Gáboríka či Bartečka. Tesne pred prvou sirénou po prieniku Zedníka preletel puk cez bránkovisko Slovincov.

V prvej minúte druhej tretiny poslali rozhodcovia na trestnú lavicu Štrbáka a tri sekundy pred jeho návratom na ľadovú plochu po individuálnej akcii otvoril skóre duelu obranca Kranjc. V 29. min spálil obrovskú šancu Bartečko, keď prihrávku spoza bránky usmernil len do prvého betónu Kristana. Následne mali Slováci možnosť hrať až štvorminútovú presilovku. Na jej začiatku ohrozil Haláka Razingar, no potom slovenský tím zatlačil súpera do defenzívy. Chýbali však strelecké pokusy a tak sa skóre nemenilo. V 34. min Gáborík po prihrávke od Marcela Hossu trafil iba brankára Kristana, o niekoľko sekúnd neskôr rovnako pochodil aj kapitán Demitra. Prvý gól dosiahli Slováci na domácom šampionáte v 36. min, keď po prihrávke od Surového spoza bránky si Šatan nakorčuľoval s pukom medzi kruhy a vyrovnal na 1:1. Po tomto okamihu slovenský tím ožil, Baranka po prechode do útočného pásma napálil puk len do slovinského gólmana. O niekoľko sekúnd neskôr Zedník spálil obrovskú šancu po prihrávke Marcela Hossu a v poslednej sekunde druhého dejstva nepremenil ďalšiu stopercentnú príležitosť Gáborík.

Neefektívnym tlakom slovenského výberu sa niesol aj úvod tretej dvadsaťminútovky. Zverenci trénera Hanlona mali puk na svojich hokejkách, ale šance mali Slovinci. Robar dokonca nastrelil hornú žŕdku Halákovej bránky. Zedníkov pokus z uhla skončil v 45. min iba v lapačke slovinského brankára. O tri minúty neskôr Surový nedokázal puk zdvihnúť ponad ležiaceho Kristana, ale následná delovka Podhradského od modrej čiary už skončila v bránke - 2:1. V 49. min stuhla krv v žilách fanúšikov SR pri šanci Jegliča, jeho pokus však smeroval vedľa slovenskej bránky. V 52. min musel vytiahnuť Halák famózny zákrok pri strele Tičara, na druhej strane gól nedosiahol ani unikajúci Bartečko. Slovinci sa 30 sekúnd pred koncom duelu odhodlali k hre bez brankára a definitívnu bodku za zápasom dal gólom do prázdnej bránky na 3:1 Bartečko.