Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

26. júla 2021

Holanďania si viacdňové festivaly neužijú, vláda sprísnila aj podmienky pre dovolenkárovHolandská vláda zakázala počas leta organizáciu viacdňových festivalov a sprísnila pravidlá pre ľudí vracajúcich sa z dovoleniek. Rozhodla tak v snahe zabrániť ďalšiemu nárastu šíreniaZdieľať
gettyimages 494896581 676x435 26.7.2021 - Holandská vláda zakázala počas leta organizáciu viacdňových festivalov a sprísnila pravidlá pre ľudí vracajúcich sa z dovoleniek. Rozhodla tak v snahe zabrániť ďalšiemu nárastu šírenia koronavírusu.


Dočasný holandský premiér Mark Rutte nové opatrenia oznámil v pondelok s tým, že i keď denné prírastky nakazených klesajú po tom, ako v tomto mesiaci prekračovali 10-tisíc denne, „situácia zostáva napätá, pretože stále rastú čísla v nemocniciach“.

Odkaz pre organizátorov


O zákaze konania viacdňových festivalov najmenej do 1. septembra podľa neho rozhodli čiastočne z dôvodu logistických ťažkostí, ktoré by predstavovalo testovanie všetkých účastníkov každých 25 hodín. Krok tiež podľa neho dáva jasnú informáciu organizátorom.

Vláda zároveň sprísňuje pravidlá pre dovolenkárov. Po novom sa bude musieť každý nad 12 rokov po návrate z dovolenky preukázať negatívnym testom na koronavírus, potvrdením o dokončenom očkovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19.

Cez hranice s pokutou


Minister zdravotníctva Hugo de Jonge informoval, že kontroly na hraniciach budú vykonávať mobilné tímy a cestujúci, ktorí sa pri návrate nepreukážu potrebnými dokumentami, dostanú pokuty.

V Holandsku je úplne zaočkovaných necelých 60 percent dospelých a 83,5 percenta dostalo aspoň prvú dávku vakcíny.


Zdroj: Webnoviny.sk - Holanďania si viacdňové festivaly neužijú, vláda sprísnila aj podmienky pre dovolenkárov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Album Zelená Deža Ursinyho vychádza v reedícii
<< predchádzajúci článok
Nový film Petra Kerekesa Cenzorka bude mať svetovú premiéru na prestížnom festivale v Benátkach

Holanďania si viacdňové festivaly neužijú, vláda sprísnila aj podmienky pre dovolenkárov - diskusné fórum čitateľov